Home Kultuur Film Valmisid Kadri Kõusaare mängufilmi “Kõrb” reklaamklipp ja plakat
Valmisid Kadri Kõusaare mängufilmi “Kõrb” reklaamklipp ja plakat

Valmisid Kadri Kõusaare mängufilmi “Kõrb” reklaamklipp ja plakat

Auhinnatud kodumaise režissööri Kadri Kõusaare uusim linateos “Kõrb” jõuab Eesti kinodesse 25. märtsil.

“Kõrbe” algidee tekkis Kõusaarel juba 2012. aastal. See on inspireeritud tema mõtetest ja rännakutest Egiptuses ja Jordaanias. “Kõrb” on armastuslugu kahest üksikust hingest, kes leiavad teineteist kõrbes. Režissöör selgitab teemavalikut: “Olen Lähis-Ida vastu huvi tundnud juba kakskümmend aastat ja seal natuke ka ringi reisinud. Kõrbes on väga erilaadne meeleolu – seal saab hing sõna otseses mõttes lennata.”

Film räägib loo naisajakirjanikust Ingridist (Frida Westerdahl), kes on töölähetusel apokalüptilisel, inimestest ja seadustest hüljatud Siinail, võetakse pantvangi rühma Palestiina meeste poolt ja peidetakse kõrbesse. Peagi leiab Ingrid end aga armumas vangistajatest kõige sümpaatsemasse – Alisse (Ali Suliman). Jõugujuhil Moussal (Firas Taybeh) tekivad koheselt olukorda aimates kahtlused, et armumine võib tuua kaasa reetmise. Kõik see muudab olukorra aga aina keerulisemaks ning järjest küsitavamaks muutub, kas Ingridil üldse õnnestub eluga pääseda.

Antud filmi puhul võib leida sarnasusi ka režissööri varasemate filmidega, mis teevad “Kõrbest” tugeva autorifilmi. “Tegevuspaik on erinev, ent mingi sarnane stiil ja meeleolu on neis kõigis. Samas on see esimene täispikk film, kus sain kasutada sellist igavikulist ja ülimalt fotogeenilist avarat maastikku. Varem olen filminud lühifilmi Patagoonias, kus ka maastikul oli ülitähtis roll. See on tegelikult see pildimaailm, mis on mulle kõige südamelähedasem,” selgitab Kadri Kõusaar.

“Kõrbe” maailma esilinastus toimus Busani filmifestivalil oktoobris. Filmi reklaamklippi võib vaadata Youtube’ist.

“Kõrbe” režissöör ja stsenarist on Kadri Kõusaar (”Ema” – Eesti nominent võõrkeelse filmi Oscarile; ”Kohtumõistja” – esilinastus Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil; “Magnus” – esilinastus Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis).

Osatäitjad on Frida Westerdahl, Ali Suliman (“200 meetrit”, “Paradise Now”), Firas Taybeh, Magnus Krepper (“The Unlikely Murderer”, “Astrid Lindgreni rääkimata lugu”) ja Jessica Grabowsky (“Kus kõndisime kunagi”, “Tom of Finland”).

Operaator on EFTA laureaat Sten-Johan Lill (”Viimased”, ”Skandinaavia vaikus”, „Päevad, mis ajasid segadusse“), monteerija Menni Renvall, helirežissöör Joona Jyrälä, kostüümikunstnik Anu Gould, grimmikunstnikud Farah Jadaane ja Bill Hazzam, 3D-kunstnik Robert Landes, helilooja BJ Nilsen.

Film valmis Eesti-Rootsi-Soome koostöös. Filmi produtsent on Aet Laigu, kaasprodutsendid Charlotte Most, Maria Larsson Guerpillon, Merja Ritola ja Essi Haukamaa. Filmi valmimist kaasrahastasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Creative Europe. Filmi tootis Meteoriit ja levitab ACME Film.