1. Avaleht
  2. Loomad
  3. Varjupaikades toimub ka tänavu musta kassi kuu
Varjupaikades toimub ka tänavu musta kassi kuu

Varjupaikades toimub ka tänavu musta kassi kuu

Varjupaikade MTÜ tähistab ka tänavu oktoobris juba traditsiooniks saanud musta kassi kuud, mille raames saab kuuest loomade varjupaigast üle Eesti võtta musta või mustvalge kassi tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse 1 euroga.

MTÜ sõnul on musta kassi kuu osutunud nende kõige populaarsemaks kampaaniaks. “Meil on tõeliselt hea meel, et saame läbi selle kampaania tõmmata tähelepanu nendele kassidele, kes muidu jäävad varjupaikades pigem tagaplaanile. Tahame näidata, et musta värvi kassid väärivad sama palju tähelepanu ja armastust nagu iga teine kass ja seda aasta ringi, mitte ainult oktoobrikuus. Loomulikult on meie eesmärgiks leida loomadele hoolivad kodud kogu eluks ning on väga oluline rõhutada, et looma võtmine peab olema läbimõeldud otsus,” sõnas MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Musta kassi kuud on varjupaikades peetud 2014. aastast. Kuigi sel ajal on pjedestaalil mustad kassid, aitab kampaaniaga kaasnev tähelepanu uude koju ka väga palju teisi kasse. Nii saatis MTÜ eelmise aasta oktoobris koju rekordilised 209 kassi. Praegu on Varjupaikade MTÜ hoole all uut kodu ootamas 141 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde.

Sel aastal ühineb kampaaniaga Sokisahtel, kinkides iga oktoobris ostetud kassipildiga sokipaari pealt 1 euro varjupaigakasside heaks.

Head Uudised GoodNews