Avaleht Eesti elu Vest-Agderi kunstistipendium läks noorele koorijuhile
Vest-Agderi kunstistipendium läks noorele koorijuhile

Vest-Agderi kunstistipendium läks noorele koorijuhile

Lääne-Virumaa Norra sõprusmaakonna Vest-Agderi kunstistipendiumi pälvis Rakvere kultuurikeskuse direktor Keio Soomelt.

Lääne-Virumaa sõprusmaakond Vest-Agder Norra kuningriigist tegi 2007. aastal ettepaneku toetada meie maakonna ühte kunstnikku. Algselt sooviti laureaate toetada õpingutega Norras, kuid hiljem muudeti stipendiumi andmise tingimusi. Otsustati saata stipendium Eestisse, et komisjoni poolt valitud kultuuritegelane, kes on edendanud maakonna kultuuri ja kunsti oma panusega, saaks siin tegeleda enese arendamisega.

2012. aasta lõpuks laekus komisjonile  6 esildist kolme kunstniku, kahe teatritegelase ja ühe muusiku kandidatuuriga, misõttu oli komisjonil valiku tegemisel raskusi. Noortega kõrvuti oli ka juba tuntud kunstnikke.

Komisjon järgis 25000 Norra krooni jaotamisel Vest-Agderi poolt kehtestatud põhimõtteid ja otsustas määrata stipendiumi noorele mitmekülgsele kultuuritegelasele – Rakvere kultuurikeskuse direktorile Keio Soomeltile, kes on end näidanud suurepärase projektide algataja ja elluviijana, muusikuna ning mitme koori juhina, on edendanud maakonna kultuuri omanäoliste projektidega ning vajab loominguliseks enesearenduseks toetust, et jätkata Lääne-Virumaal oma ideede elluviimist.

Stipendiumit saab laureaat kasutada projektide (Impulss Pärdist, Arkna kogukond) elluviimiseks ning Tartu Ülikoolis õpingute toetamiseks.

Vest-Agderi kunstistipendiumist on eelneva nelja aasta jooksul toetatud kaheksat Lääne-Virumaa kunstnikku. Stipendiumi eesmärgiks on kaitsta ja edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas, anda kunstnikule võimalus end loominguliselt edasi arendada. Eelmisel aastal pälvis stipendiumi teatrikunstnik, kunstiõpetaja ja Rakvere Loovuskooli juht Jule Käen-Torm.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga