Avaleht Eesti elu Veteranide tunnustamiseks saab soetada Sinilillemärgi
Veteranide tunnustamiseks saab soetada Sinilillemärgi

Veteranide tunnustamiseks saab soetada Sinilillemärgi

Aprilli jooksul kestab Eestis kaheksas Sinilillekampaania “Anname au!”, millega kutsutakse kaitseväe ja kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma Sinilillemärki.

Täna liitus kampaaniaga Kristiine linnaosa valitsus, mille infolaua juures saab märke soetada ja seeläbi teha annetuse. Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul on meie seas üle 3000 veterani, keda ühendab vankumatu soov seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest.

„Veteranide sümboliks on sinilill, mida kandes saame näidata, et toetame neid kõiki ja ka nende lähedasi. Sel aastal kogutakse annetusi, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu- ja spordivaldkonda laiemalt,“ selgitas Riibe.

Iga märk on unikaalne käsitöö: need on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel erivajadusega inimesed üle Eesti. Sümboolika müügist saadava tuluga aidatakse Narva haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ-l Peaasi jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Viljandi linnal rajada välijõusaali ja Eesti Invaspordi Liidul edendada erivajadustega inimeste sporti.

Kuna kampaania väärtustab tervisesporti, kutsutakse ka sel aastal osalema Veteraniväljakutse jooksul. Piirangute tõttu on rahvakogunemised keelatud, aga Sinilillejooksud toimuvad virtuaalselt ja traditsioonilist kontserti Veteranirock näeb ETV2 vahendusel. Kampaaniat korraldab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega.