Avaleht Tunnustus VIDEO I Parimaks vabatahtlikuks päästekomandoks tunnistati MTÜ Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts
VIDEO I Parimaks vabatahtlikuks päästekomandoks tunnistati MTÜ Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts

VIDEO I Parimaks vabatahtlikuks päästekomandoks tunnistati MTÜ Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts

25. veebruaril Siseministeeriumis toimunud tänuüritusel tunnustasid siseminister Mart Helme, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ning Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefekt Kristian Jaani möödunud aastal erilise panusega silma paistnud vabatahtlike päästjate, abipolitseinike ja merepäästjate rühmi ning nende toetajaid.

„Eestis on rohkem kui 10 aastat räägitud kodanikuühiskonnast. Siseturvalisuse valdkonnas näeme selgelt, et meil on päris palju kodanikke, kes panevad käed külge ja annavad oma panuse, et Eestis oleks hea elada,“ ütles siseminister Mart Helme. „On äärmiselt oluline oskus peegeldada seda, mida me ühiskonnas näeme või mida meilt kodanikena oodatakse. Eesti kodanikel on olemas see vastutustunne ja julgus midagi ära teha. Vabatahtlike panus Eesti turvalisusse on hindamatu, suur tänu teile tehtu eest,“ lisas Helme.

Aasta abipolitseinike rühma aunimetuse sai Politsei- ja piirivalveameti Ida prefektuuri Narva politseijaoskonna abipolitseinike rühm. Tegemist on silmapaistva abipolitseinike rühmaga, mis oma väiksusest hoolimata osaleb edukalt nii patrull- kui ennetustegevuses. Näiteks suutsid nad eelmisel aastal teha ennetustööd 6 korda suuremas mahus kui üle-eelmisel aastal ning nende panus Narva elanike turvalisuse tagamisel on märkimisväärne. Narva abipolitseinikud on alati abivalmid, koostöö nendega on olnud lihtne ja meeldiv.

Parim vabatahtlik merepäästeühing on MTÜ Jaagupi Vabatahtlik Merepääste, mis tegutseb pika ajalooga rannakalurite tööpiirkonnas Häädemeestel, Pärnumaal. Jaagupi vabatahtlikud merepäästjad on algusest peale võtnud suuna kohaliku kogukonna veeohutuse tagamisele pannes reageerimisvõimekuse arendamise kõrval suurt rõhku ka ennetustegevusele. Näiteks õpetasid nad Häädemeeste valla kooliõpilastele jääaugust pääsemist ning korraldasid ennetuspäeva, kus andsid mereohutusalaseid teadmisi 25-le Eesti haridusasutusele. Jaagupi vabatahtlikud merepäästjad on tugev ja elujõuline koostööpartner nii kohalikul tasandil kui üle Eesti.

Parimaks vabatahtlikuks päästekomandoks tunnistati MTÜ Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts, kelle eesmärk on pakkuda 24/7 maksimaalselt head päästeteenust. Seltsi liikmed tegelevad lisaks päästetöödel osalemisele nii tuletõrjespordi kui kultuurielu arendamisega. Näiteks rajasid Pärnu-Jaagupi vabatahtlikud päästjad LEADER-programmi toel alevisse kultuuri- ja spordipargi ning nende päästekomando on koht, kuhu kohalikud elanikud saavad hädaolukorras abi saamiseks alati pöörduda. Just nemad korraldasid eelmisel aastal palju positiivset tähelepanu saanud Vabatahtlike Päästjate 18. Foorumi. Nad on koostööaltid ja innovaatilised partnerid, kelle ideed saavad alati teoks.

Vabatahtlike toetaja aunimetusega tunnustati neid, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi, panustanud vabatahtlike töösse rahaliselt või oma isikliku ajaga. Vabatahtlike päästjate toetaja aunimetuse said OÜ Vikingmodum Ida-Virumaalt, OÜ Gotrack Tallinnast, OÜ Paistevälja Järvamaalt, G4S Tallinnast ja Kuusalu vallavalitsus Harjumaalt. Vabatahtlike päästjate toetaja tänukirjaga tunnustati AS Pajo Pärnumaalt. Vabatahtlike merepäästjate toetaja aunimetuse pälvis AS Viking Life-Saving Equipment Estonia Tallinnast. Abipolitseinike toetaja aunimetusega tunnustati Kiili vallavalitsust ja Saue vallavalitsust Harjumaalt ning MTÜ-d Turvaline Võrumaa.

Eestis on üle 500 vabatahtliku merepäästja, üle 1000 abipolitseiniku ja ligi 2000 vabatahtlikku päästjat.

VAATA KA TV3 ÜLEVAADET! 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga