1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Viljandi maavanem Lembit Kruuse: kodanikualgatuseta kaoks ühiskonnas tasakaal
Viljandi maavanem Lembit Kruuse:  kodanikualgatuseta  kaoks ühiskonnas tasakaal

Viljandi maavanem Lembit Kruuse: kodanikualgatuseta kaoks ühiskonnas tasakaal

Viljandi maavanem Lembit Kruuse, Eesti külaliikumise Kodukant juht Kaie Toobal, arenduskonsultant Helmut Allemaa.

Halliste valla Kaarli rahvamajja kogunes 26.jaanuaril üle 60 aktiivse maakonna inimese, kes kõik ühel või teisel moel on seotud MTÜ Ühendus Kodukant Viljandimaaga. Tähistati  tegevuse 18 aastapäeva ning seati tulevikuplaane.

Ühendust tervitama tulnud Viljandi maavanem Lembit Kruuse sõnul oli  eelmine, 2012 aasta eriliselt silmapaistev kodanikualgatuse aktiviseerumise aasta. „Aktiviseerumine toimus  ühiskonnas tervikuna  ja avaldus inimeste kaasamõtlemise huvis ning reageeringutes. Vahepeal pisut varjusurmas olnud kodanikuliikumine hoogustus . Sellest aktiivsusest oleneb aga üldine ühiskonna tasakaalustatus, “  selgitas Kruuse.   Maavanem tunnustas kõiki, kes on avastanud, et enda kodupaiga jaoks on võimalik midagi ilusat ja vajalikku ära teha kodanikualgatuse korras ning projektide toel. „Maakond vajab teid kõiki,“ tänas Kruuse.

VOL- i esimees Ene Saar ulatas Ühendusele kingituseks sümboolse rahamaja sõnadega: “kui on raha, aga inimesi ei ole, ei ole midagi. Kui on inimesed, aga ei ole raha, siis samuti ei ole midagi. Vaja on mõlemat.”

 

Tähtpäevalisi õnnitles ka Halliste vallavanem Andres Rõigas, Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimees Ene Saar, Eesti külaliikumise Kodukant juht Kaie Toobal jt.

MTÜ Ühendus Kodukant Viljandimaa  juhatuse esimees Enn Sarve sõnul läheb Viljandimaa Kodukandil hästi seetõttu, et tegevuse sihid on paigas ja organisatsiooni liikmed aktiivsed. Viljandimaa Ühendusse Kodukant kuulub 13 juriidilist ja 54 füüsilist liiget.

Head Uudised GoodNews