Avaleht Kultuur Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas enamuse programmist
Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas enamuse programmist

Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas enamuse programmist

Acid Arab
Acid Arab

23.-26. juulini toimuva XXIII Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogramm on nüüd suures osas avalik. Programmipealik Tarmo Noormaa sõnul lisanduvad kindlasti veel mõned esinejad, aga enamjaolt on soovitud artistidega kokkulepped saavutatud.

Noormaa väitel on tänavune programm üllatuslik ja ettearvamatu: „Kuna seekordse festivali teema on „Vabadus“, siis see dikteeris ka artistide selektsiooni. Teisest küljest – nii vaba pole ma esinejaid valides kunagi varem olnud“, sõnas ta. „Süvapärimuse austajad võivad vahest ära ehmatada, aga hetkeolukord lihtsalt on selline, et uusi põnevaid artiste, kes parimusmuusikat nii loominguliselt käsitlevad on sedavõrd palju, et viimane aeg on ka meie festivalil neid tutvustada“, oli Noormaaa resoluutne. Programmi koostamise filter oli seetõttu täiesti teistsugune ja pakkus rohkem pinget kui kunagi varem: „See, mida pöörast annab pärimusega korda saata, on tõesti üllatav“, väitis programmipealik ja loodab, et see positiivses mõttes šokk saab osaks ka kõigile festivalikülalistele.

Uute artistidena on programmi lisandunud näiteks rataslüüravirtuoos German Diaz Hispaaniast, rockikitarri ja metsasarvemängu ühendav Duo Odd Lund/Roar Vangen Norrast, hõimurahvaste Merema Mordvast, nooruslik Šoti trio Levack/Stewart/Irving, Veseli Vujky vabaduse eest võitlevast Ukrainast jpt. Avalik on ka Eesti artistide line-up, kelle seas on näiteks ühe oma vähestest tänavustest kontsertidest andev Paabel, spetsiaalse vabaduseteemalise kavaga esinev Silver Sepp, come-backina üle mitme aasta taas üles astuv Minu Isa Oli Ausus Ise ja teised tavapärased tuntud ning ka vähem teada Eesti folgiartistid.

Korraldajate sõnul on tänavusel Viljandi pärimusmuusika festivalil eriline fookus öisel klubimuusikaprogrammil, mis leiab aset kahel õhtul pärimeetri naabruses asuvas Lennukitehases. Kahes saalis astuvad üles klubilist- ja pärimuslikkku muuskat ühendavad DJ-d ja live artistid, kelle hulka kuuluvad kuuluvad Prantsuse duo Acid Arab, Raadio2 saate Etnokonservid ja rühmituse Maailmamustrid DJ-d ning lähiajal on siia lisandumas on veel mõned põnevad esinejad. Kõigi festivali esinejate kohta saab põhjalikku informatsiooni SIIT.

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival leiab aset 23.-26. juulini 2015. Nelja päeva jooksul saab osa ligi sajast kontserdist, õpitubadest, filmiprogrammist, muinasjututoast, näitustest ja paljust muust, mis Viljandi pärimusmuusika festivali osaks olnud. Festivalipassid hinnaga 68 € on müügil Piletilevi vahendusel, saadaval on veel ka 32 € maksvad noortepassid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga