1. Avaleht
 2. Uudis
 3. XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl pakub põnevust ka pealtvaatajatele
XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl pakub põnevust ka pealtvaatajatele

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl pakub põnevust ka pealtvaatajatele

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl stardib 2024. aastal taaskord kahepäevasena, seekord peetakse suur saunapidu 02.02.-03.02.2024 Otepääl ja Tõrvas.

Kuigi Saunamaratoni piletid müüdi välja esimese tunni jooksul ning võistelda saavad ainult piletiga saunatajad, on Euroopa Saunamaratonile oodatud ka pealtvaatajad.

„Euroopa Saunamaraton Otepääl osaleb sellel aastal ligi 900 saunahuvilist. Pealtvaatajad on oodatud laupäeval kell 10.00 Otepää Keskväljakule, kus toimuvad meeleolukad stardid. Näha saab kirevaid kostüüme, toimub kohaliku toodangu müük,“ sõnas saunamaratoni korraldaja Otepää Vallavalitsuse spordinõunik Ago Arro. „Õhtul kell 19.00 ootame kõiki Otepää Spordihoonesse, kus toimub auhinnatseremoonia ja ametlik järelpidu. Retro videodiskol kütab sauna kuumaks VJ Mike Sun. Disko on külalistele 5 eurot, tasuda saab kohapeal sularahas.“

Pealtvaatajad ja kaasaelajad on oodatud reedel ka Tõrva, kus soojendusvõistluse start saab alguse kell 18.00 Tõrva keskväljakult. Kuigi tegu on soojendusvõistlusega, näitas eelneva aasta start, et ka sel päeval kostüümides järeleandmisi ei tehta. Reedese võistluse tasuta järelpidu toimub Pubis Juudas, kuhu on oodatud pidutsema lisaks saunamaratoonlastele kõik saunasõbrad.

Euroopa Saunamaratoni põhistart antakse 3. veebruaril Otepääl. Päev varem, 2. veebruaril, toimub Tõrvas saunasõpradele peaproov, kus saunamaratoonlased saavad oma saunavormi põhivõistluseks proovile panna. Saunamaratonil on osalejaid 13-st riigist – Poolast, Inglismaalt, Šveitsist, USA-st, Rootsist, Soomest, Lätist, Taanist, Hollandist, Leedust, Saksamaalt, Tšehhist, Prantsusmaalt.

Euroopa Saunamaraton Otepääl on veebruarikuus toimuv lustlik orienteerumismäng saunade vahel, kus tuleb läbida etteantud ajal võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti. Võistkond on neljaliikmeline, vajalik on auto ja autojuhi olemasolu.

Euroopa Saunamaraton Otepääl peaauhinnaks on Lemmik Mees OÜ kümblustünn, üllatusauhinaks on Skamet OÜ saunakeris. Lisaks jagatakse välja hulgaliselt eriauhindu.

Nagu eelnevatel aastatelgi, valivad osalejad taas oma lemmiksauna ning saunaomanikud oma lemmikvõistkondi. Valitakse välja ka parimad kostüümid.

XIII Euroopa Saunamaratoni Otepääl korraldavad: Otepää vald, Otepää Sport, Tõrva vald, Otepää Kultuurikeskused, saunaomanikud koos oma toimkonnaga, vabatahtlikud.

Lisainfo leitav veebilehelt ja Facebookist.

Euroopa Saunamaraton Otepääl ajakava

02.02.2024 TÕRVA

 • 16.30 – 17.50 Kohapealne registreerimine Tõrva keskväljakul
  18.00 Stardid tiimide kaupa Tõrva keskväljakult
  21.00 – … Finiš ja afterparty Pubis Juudas, lisaks toimuvad järelpeod kahes saunas. Sissepääs järelpidudele on osalejatele tasuta.

03.02.2024 OTEPÄÄ

 • 8.30-10.30 Registreerimine on avatud Otepää Gümnaasiumi spordihoones (Mäe 23a). Meeskonnad saavad seal käepaelad, kleebised autodele, ning allkirjastavad meeskonna kinnituslehe
 • 10.00 – 13.00 Kohalike tootjate laat Otepää keskväljakul
 • 11.00 – 12.00 Euroopa Saunamaraton Otepääl stardid
 • 15.00-18.30 FINIŠ on avatud Otepää Gümnaasiumi spordihoones. Lõpetajaid ootab supp gümnaasiumi sööklas. Võimalik on pesta ja vahetada ka riideid.
 • 19.00 – 00.00 Euroopa Saunamaraton Otepääl 2024 ametlik järelpidu ja auhinnatseremoonia Otepää Gümnaasiumi spordihoones. Avatud on puhvet. Kui keha veel saunatamisest piisavalt kuum ei ole, siis VJ Mike Sun kütab kõik kehad kuumaks parimate rütmidega. Retro videodisko kestab terve õhtu, kuni südaööni! Sissepääs järelpeole on maratoniosaleja käepaelaga tasuta. Külalistele on pilet 5 eurot. NB! Piletit saab osta vaid kohapeal sularahas. NB! Pidu on alates 18. eluaastast!
Head Uudised GoodNews