1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. 2024. aastal kutsub Mulgi vald avastama käsitööd ja kohalikke maitseid
2024. aastal kutsub Mulgi vald avastama käsitööd ja kohalikke maitseid

2024. aastal kutsub Mulgi vald avastama käsitööd ja kohalikke maitseid

2024. aastal soovib Mulgi vald pühenduda veel rohkem käsitööpärandi hoidmisele, edendamisele ning kohaliku loomingu väärtustamisele. Saabuval aastal on plaanis rohkelt sündmusi, mis toovad esile kohalikke käsitöömeistrite oskused, loovuse ja traditsioonide jätkumise.

Foto: Paul Meiesaar

Iga üritus on unikaalne ja pakub midagi igale maitsele. Olgu see siis käsitöölaat, kus saab avastada kohalike meistrite loomingut või meisterdamise töötuba, kus ise võimalus luua midagi erilist – kõik üritused kannavad endas Mulgimaa eripära ja kultuurilist rikkust. 2024. aastal on sellised võimalused käeulatuses, kui otsustate Mulgi piirkonnas seiklema asuda.

Kõik üritused kannavad endas Mulgimaa eripära ja kultuurilist rikkust.

Läbi aasta korraldatakse igas Mulgi valla kihelkonnas mitmeid laatasid, kus võib kohata käsitöömeistreid ning leida nende meistriteoste hulgast pea kõike, mida kinkida endale või lähedastele. Mulgimaa annab küll toidupiirkonna tiitli üle järgmisele Eesti piirkonnale, kuid maitseterohke tõotab tulla ka algav hooaeg. Suvel avaneb taas Mulgi valla kodukohvikute maailm, kus saab nautida kõike head ja paremat alates Mulgi pudrust, mis ootab UNESCO vaimse kultuuripärandi tunnustust, kuni kohalike aiasaadustest valmistatud kookideni. Eriti oodatud sündmuseks võib pidada XVI Meefestivali, mis leiab aset Eesti Meepealinnas Karksi-Nuias. Traditsiooniliselt toimuvatest sündmustest suurimad lisaks Meefestivalile on Mulgimaa Pealinna Akordionfest ja Urissaare Kantri, samuti suve- ning kodukandipäevad ja mitmed spordisündmused.

Kõik on oodatud avastama tõelist kultuuripärandit, mis mitte ainult ei kanna ajalugu, vaid kujundab ka tulevikku. Erinevad sündmused on suurepärane võimalus avastada Mulgi piirkonna varjatud aardeid ning toetada kohalikke käsitöömeistreid ja maitsete loojaid.

Head Uudised GoodNews