1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. TURVALISEM TARTU I Emajõe kaldapromenaadi piirdele otsitakse turvalisem lahendus
TURVALISEM TARTU I Emajõe kaldapromenaadi piirdele otsitakse turvalisem lahendus

TURVALISEM TARTU I Emajõe kaldapromenaadi piirdele otsitakse turvalisem lahendus

Tartu Linnavalitsus hindas Emajõe uue kaldapromenaadi piirde sobivust ja leidis, et olemasolev madal piirdelahendus ei ole piisavalt turvaline kõigile kasutajagruppidele.

Seetõttu otsusti asendada olemasolev madal piire kõrgemaga. Uue piirdelahenduse töötavad välja kaldapromenaadi eskiisi koostanud maastkuarhitektid. Selleks et tagada aastavahetusel kesklinnas kogunevate linlaste turvalisus, paigaldatakse kaldakindlustusele ajutine täiendav piire.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on olemasolev madal piire ehitatud vastavalt projektile ja igati läbi kaalutud. „Samas oleme saanud arvukalt pöördumisi, kuna piiret ei tajuta turvalisena. Eriti murelikult vaatavad selle koha turvalisusele väikelaste vanemad. Püüame leida sobiva lahenduse, mis oleks piisavalt turvaline, kuid samas ei piiraks liialt vaadet jõele,“ lisas Tamm.

  • Emajõe kaldapromenaadi ehituse käigus rekonstrueeriti kaldakindlustus ja kaldapealsed käiguteed Kaarsillast kuni Atlantiseni. Jõe äärde ehitati erineva kõrguse ja laiusega trepistikud, platvormid, kohvikuteala ja vaateterrassid. Kõrgemal kaldal valmis uus kergliiklustee, mis võimaldab mugavalt kulgeda piki Emajõe vasakkallast.
Head Uudised GoodNews