HITSA hariduskonverentsil uuritakse, kuidas NUTT peale tuleb
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab 15.-17. aprillil rahvusvahelise hariduskonverentsi „NUTT tuleb peale“, mis keskendub sellele, kuidas NUTT ehk Nutikas Uue Tehnoloogia Tarbija mõjutab muutunud õpikäsitust ning mil moel tehnoloogia abil õppeprotsessi parandada.
„NUTT ehk Nutikas Uue Tehnoloogia Tarbija tuleb peale, sest „digitaalsete nobenäppude“ põlvkonna jaoks on nutika tehnoloogia kasutamine muutunud asendamatuks ning üha enam kasutatakse seda ka õppetöös,“ selgitas HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla selleaastase konverentsi teemat. „Õppejõu ja õpetaja roll on muutunud ning senised õpetamise mustrid ei toeta digipöörde rakendamist. Konverentsi fookuses ongi see, kuidas tehnoloogia kasutamine õppeprotsessis aitab õpiväljundeid paremini saavutada.“
Hariduskonverents algab 15. aprillil õpilaste juhitud eelkonverentsiga „Kuidas me tegelt õpime?“, mille ettekanded ja töötoad viivad läbi õpilased Gustav Adolgi Gümnaasiumist, Nõmme Põhikoolist, Virtsu Koolist jm. „Noored räägivad meile, kuidas nad õpivad ja mis neid õppima motiveerib,“ ütles Ene Koitla. „Me näeme õpilasi alatasa oma nutitelefonides sorimas. Mida nad seal tegelikult teevad, milliseid suhtluskanaleid kasutavad ja kuidas seda kõike õppetöösse rakendada, seda eelkonverentsil tutvustataksegi.“
Konverentsi põhiprogrammis 16.-17. aprillil saavad sõna eksperdid Eestist, Suurbritanniast, Austraaliast, USAst ja Soomest, arutlemaks muutunud õpikäsituse ning sellega kaasnevate võimaluste ja väljakutsete üle kõigile haridustasemetele. Õppejõud, õpetajad ja haridustehnoloogid tutvustatavad erinevaid metoodikaid, tehnoloogiaid ja vahendeid, jagades oma kogemusi, kuidas tehnoloogia kaasamine on õppimisviisi muutnud ja õppijate tulemusi mõjutanud. Muuhulgas uuritakse VOSK (Võta Oma Seade Kaasa) ning ümberpööratud klassiruumi meetodite rakendamist haridusasutustes, puudutatakse aineülest ilmingupõhist õpet, mida saab kasutada gümnaasiumis ja täiskasvanukoolituses, samuti vaadeldakse tehnoloogia kasutamise võimalusi õppetöös.
HITSA hariduskonverents toimub Tallinna Tehnikaülikooli Tudengimajas, eelkonverents Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses. Konverentsile saab registreeruda kuni 5. aprillini. Päevakava ja registreerimislehe leiab SIIT.