Asutakse koolitama noortega töötavaid spetsialiste, et vähendada läbipõlemist
Juba sel neljapäeval koguneb üle Eesti ligi 130 probleemsete ja traumeeritud noortega tegelevat spetsialisti, et pidada üheskoos aru, millised on nende endi abivajadused, et keeruliste juhtumitega mitte läbi põleda. Üritus on osa suuremast projektist, mille raames koolitatakse Eestis 100 spetsialisti, et neid tööst tulenevate ebasoodsate mõjude vastu tugevdada.
„Töötades traumeeritud inimestega, on aitajad sageli eesliinil, kus neid endid ohustavad läbipõlemine, kaastundeväsimus ja sekundaarne trauma,“ selgitab ürituse peakorraldaja Kaire Talviste-Baiocco. „Probleemid ühiskonnas ja vaimse tervise maastikul üha kasvavad, aga aitajad ise jäävad sageli varju.“
Töötades traumeeritud inimestega, on aitajad sageli eesliinil, kus neid endid ohustavad läbipõlemine, kaastundeväsimus ja sekundaarne trauma.
Üritusele „Aita meil aidata aitajaid“ koguneb eripalgeline seltskond:
- Vangla- ja kriminaalhooldusametnikud
- Politseinikud
- Juristid
- Terapeudid
- Psühholoogid
- Psühhiaatrid
- Ohvriabi- ja lastekaitsespetsialistid
- Noorsootöötajad
- Sotsiaalpedagoogid
Justiitsminister Kalle Laanet räägib, miks on oluline ka toetada aitajaid. Eesti laste ja noorte olukorrast teeb üevaate Triinu Täht sotsiaalministeeriumist.
Üritust korraldab spetsialistide koolitamisega tegelev Estonian Gestalt & Training Center (EGTC) Erasmus+ projekti kaasrahatusel. Projekti raames toimub 3 riigis uurimus spetsialistide abivajaduse osas. Saadud sisendile tuginedes koostatakse spetsiifiline programm ning viiakse läbi koolitus 250 inimesele. Projekti partneriteks on Tšehhi suuruselt teine ülikool Masaryk ja noorsootööle kesknenduv mittetulundusühing Yomn Hispaanias.