1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Aastavahetusel etendub ilutulestiku asemel suurejooneline valgusšõu
Aastavahetusel etendub ilutulestiku asemel suurejooneline valgusšõu

Aastavahetusel etendub ilutulestiku asemel suurejooneline valgusšõu

Tallinlased saavad sel korral vana aasta ära saata ja uue vastu võtta suurel uusaastapeol Vabaduse väljakul, kus astuvad üles ansamblid Laine, Trad.Attack! ning nublu ja gameboy tetris. Õhtule ja aastale paneb punkti valgusetendus.

Nagu mullu, ei toimu kesklinnas sel aastavahetusel ilutulestikku. „Ehkki öises taevas toimuv vaatemäng ja paugutamine pakub paljudele inimestele rõõmu ja elevust, elavad meie loomad ja linnud saluuti väga raskelt üle. Samuti ei oska enamik meist õnneks ette kujutada, missuguseid tundeid tekitavad taevalaotuses kaikuvad kärgatused nendes inimestes, kelle kodus käib praegu sõda,“ põhjendas kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Paratamatult kaasnevad ilutulestiku laskmisega ka erinevad heitmed. „Säästame selle asemel natuke loodust – oleme veel siiski mõned nädalad Euroopa roheline pealinn ja seni omandatud tavad ei pea tiitliaasta möödumisega kaduma,“ lisas kesklinna vanem.

Viimati toimus Tallinnas aastavahetuse ilutulestik Inglirannas 2021. aastal. Haukanõmm avaldas veendumust, et valgusetendus tõotab pakkuda ilutulestikule igati võrdväärse värvilise vaatemängu. „Elamuse annab kindlasti ka etendusele eelnev kontsert. Kui eelmine aasta tõid rahva väljakule artistid nagu Anne Veski, Karl-Erik Taukar ja ansambel 5MIINUST, siis tänavugi saa me neile alla jääda ning aasta lõpetab tõeline muusikaline kahurvägi igale maitsele,“ sõnas Haukanõmm.

Suur uusaastapidu algab Vabaduse väljakul 31. detsembril kell 21, kui lavale on oodata ansamblit Laine. Kell 22 võtab teatepulga üle Trad.Attack! ja kell 23 astuvad üles nublu ja gameboy tetris. Algusajad võivad kontserdi käigus pisut muutuda.

Uusaastapeol tervitavad linlasi uue aasta saabumise puhul virtuaalselt ka president Alar Karis ja linnapea Mihhail Kõlvart. Õhtu haripunktiks on suurejooneline valgusetendus südaööl.

„Et vanalinnas ei ole ohutut kohta, kus ilutulestikku lasta, palume üritusele mitte kaasa võtta pürotehnikat. Üldise turvalisuse huvides võiks koju jääda ka klaastaara ja lemmikloomad,“ pani Haukanõmm südamele. Peoalal aitavad korda hoida politsei ja turvatöötajad.

Head Uudised GoodNews