1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Sel nädalal saab seigelda Tartu jõululinnas ja tutvuda traditsioonidega
Sel nädalal saab seigelda Tartu jõululinnas ja tutvuda traditsioonidega

Sel nädalal saab seigelda Tartu jõululinnas ja tutvuda traditsioonidega

Detsembri teine nädal toob maagilisse Tartu jõululinna ajalugu meilt ja mujalt, seiklusmänge ja lõbusatele jõuluvanadele kaasaelamist. Kogu programmi leiab Tartu suursündmuste lehelt tartukorraldab.ee.

15. detsembri õhtut kutsuvad koos veetma laulustuudio Tähe Viis ja Laulupesa, kes annavad kell 18 imelise jõulukontserdi, kus kõlavad erinevate maade jõululaulud.

Tegevusi täis laupäev algab jõululinnas kell 14. Tartus tegutsevad lätlased, ingerisoomlased, ukrainlased ja valgevenelased kutsuvad osa saama oma kultuurist läbi laulude, tantsude ja teiste tegevuste. Kell 16-18 saab raeplatsil jõulukuuse juures kohtuda rõõmsameelse jõuluvana Uuduga.

17. detsembril kell 15.15-16.45 kogunevad Tartu jõululinna jõulutaadid üle kogu Eesti, et linlaste silme all maha pidada üks pidulik pressikonverents ja traditsioonilised talimängud. Jõuluvanade pressikonverentsile saab küsimusi ka ette saata meiliaadressil Ragnar.Konson@tartu.ee.

Kolmanda advendi puhul on sel pühapäeval tartlasi tervitamas abilinnapea Raimond Tamm ja EMK Tartu Luuka koguduse pastor Priit Tamm. Advendiküünla süütamise tseremoonia algab igal pühapäeval kell 17. Visuaalne vaatemäng “Ma näen…” räägib sellest, kuidas avab raehoone silmad ja südame, et linnulennuliselt liuelda läbi ajaloolise mõtte- ja helidemängu tänasesse jõuluootusesse. Vaatemängu korratakse kell 18 ja kell 19. Tseremooniad on lavastanud näitleja ja lavastaja Kaili Viidas.

Taas on raeplatsil lapsi sõidutamas ponid, kes teevad seda hea ilmaga kogu jõululinna perioodi igal esmaspäeval, kolmapäeval, reedel ja nädalavahetustel kell 16.30-20.00. Laupäeval ja pühapäeval kell 15.30-20 on võimalus teha ka saanisõite.

Tartu jõululinna korraldamisel lähtutakse keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju.

  • Vaata kogu jõuluaja programmi SIIT!
Head Uudised GoodNews