1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Aiakujunduse võistluse parim aed on “Söödav summ”
Aiakujunduse võistluse parim aed on “Söödav summ”

Aiakujunduse võistluse parim aed on “Söödav summ”

Juunis rajasid tublid hobiaednikud aiakujundusvõistluse „Linn ja loodus käsikäes“ raames Tornide väljakule kuus aeda. Eile toimunud Lõikuspeol kuulutati parimaks aiaks „Söödav Summ“.

Foto: Euroopa rohelise pealinna büroo

Seitsmeliikmeline aiakujundusvõitluse žürii valis võitjaks aia „Söödav Summ“ (autor maastikuarhitekt ja disainer Maali Roomet-Allese), mis ühendab endas heade lahendustega aia praktilise ja esteetilise poole.

„Žürii hinnangul kandis just see aed kõige enam võistluse eesmärki leida tasakaal ilu ja funktsionaalsuse vahel. Linnaruumi loodava haljastuse aspektist on väga oluline selle otstarve, sest ainult esteetilise väärtusega ruume enam lihtsalt ei looda. Pigem on tähtis mitmekülgne funktsionaalsus, söödava kasvatamine ja elurikaste koosluste loomine väliruumi kujundamise abil,“ kiitis aeda võistluse korraldaja, Tallinna Euroopa rohelise pealinna ürituste projektijuht Kätlin Viksne.

Žürii hinnangul kandis just see aed kõige enam võistluse eesmärki leida tasakaal ilu ja funktsionaalsuse vahel.

Võiduaias on aktiivselt kasutatav osa ja lihtsalt vaadeldav silmailu pakkuv osa. „Kogu komplekt tagab visuaalselt kauni tulemuse ja külastajat rõõmustab alati midagi kasvavat, õitsvat, mänglevat või värvirikast,“ kirjeldas Viksne.

Aias „Söödav summ“ kasvavad õunapuud, mustsõstrad, harilik raudrohi, metssalvei, stepirohi, saialill, kuumaasikas ja suur mungalill.

  • „Linn ja loodus käsikäes“ võistluse eesmärk oli pakkuda välja inspireerivaid ja loomingulisi lahendusi, kuidas integreerida linna ja maastiku elemente ning kuidas luua terviklikke ja kaunilt kujundatud aiapiirkondi, mis ühendavad endas linnakeskkonna ja metsiku looduse.
Head Uudised GoodNews