Avaleht Keskkond Algab Tallinna e-seminaride sari “Roheline maailmalinn“
Algab Tallinna e-seminaride sari “Roheline maailmalinn“

Algab Tallinna e-seminaride sari “Roheline maailmalinn“

22. aprillil algab rahvusvahelisele Maa päevale pühendatud e-seminaride sari „Roheline maailmalinn“, mis toimub kolmel järjestikusel neljapäeval.

„Sõnapaar „roheline maailmalinn“ pole ainult kaunikõlaline loosung, vaid möödapääsmatu siht iga enesest lugupidava linna jaoks. Ja Tallinn tahab olla selline linn,“ rääkis abilinnapea Kalle Klandorf. „Soovime, et e-seminaride sari aitaks meil jõuda suurema ja sügavama arusaamiseni meist endist, inimestest ja oma linnast, aga ka elukeskkonnast ainukesel planeedil, mis meile elamiseks on antud ja mille taluvuspiir on tõsiselt proovile pandud. Meil on vastutus tuleviku ees.“

Esimesel seminari teemaks on „Vastutus tuleviku eest“ ja seal räägitakse inimtegevuse mõjust keskkonnale, sealhulgas kliimamuutuste mõjust maailmale ja Eestile, mereprügi probleemist ning looduskeskkonna- ja ilmastikumuutustest. Ettekannetega esinevad Toomas Trapido (Gaia akadeemia asutaja), Tiit Maran (Tallinna loomaaia direktor), Katariina Viik (merebioloog), Taimi Paljak (riigi ilmateenistuse juhtivsünoptik) ja Aveliina Helm (Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kaasprofessor).

„Ei ole vaja üle korrata, et praegune aeg on keeruline,“ ütles Toomas Trapido. „Teadmata vastuseid ja näitamata kindlat suunda, tahaksin ma ometigi rääkida pisut looduslikest tervikutest, sealhulgas planeedist Maa kui elusorganismist. Samuti evolutsiooni mustritest, mis minu meelest panevad meie ette küllaltki selge valiku.“

Seminaride sari jätkub 29. aprillil teemaga „Rohelisem Tallinn“, kus arutluse all on Tallinna rohepöörde eri aspektid. Kolmas seminar „Minu keskkonnateadlik elu Tallinnas“ toimub 6. mail. See seminar on praktilisema suunitlusega ja seal tutvustatakse võimalusi, kuidas iga inimene saab igapäevastes tegemistes olla keskkonnateadlikum.

Seminare korraldab Tallinna keskkonnaamet.