Home Eesti elu Algas eelregistreerimine autovaba päeva tasuta ekskursioonidele
Algas eelregistreerimine autovaba päeva tasuta ekskursioonidele

Algas eelregistreerimine autovaba päeva tasuta ekskursioonidele

Alates tänasest on võimalik registreeruda autovaba päeva tasuta ekskursioonidele. 22. septembril toimuva autovaba päeva raames on võimalik osa võtta Eesti Kunstiakadeemia uues õppehoones toimuvast ekskursioonist ning juba traditsiooniks saanud jalgrattaretkest ja jalgsimatkast.

Jalgsimatk, jalgrattaretk ja Eesti Kunstiakadeemias toimuv ekskursioon on osa autovaba päeva programmist, mis toimub 22. septembril Tornide väljakul keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames. Lisaks ekskursioonidele on võimalik päeva jooksul osaleda uuskasutus-rattalaadal, külastada rulavõistlust „Balta Session“, võistelda orienteerumisvõistlusel ühistranspordiga, testida populaarseid elektrilisi liikureid, nautida ansambli Curly Strings kontserti jpm. Info autovaba päeva kohta, sh ekskursioonidele eelregistreerimine ja lisainfo, on leitav veebilehelt.

Autovaba päeva jalgsimatk kannab nime „Jalutuskäik Balti jaama ümbruses“. Matka teekonna jooksul tutvutakse piirkonna olulisemate tänavate ja ehitistega nagu Balti jaam, Eesti Kunstiakadeemia, Rannamäe bastion jt. Matka giidideks on Jaak Juske (eestikeelne) ja Gennadi Gramberg (venekeelne).

Samaaegselt leiab aset jalgrattaretk „Kalamaja avastamas“, mis nagu nimigi ütleb, keskendub tänavu peamiselt Kalamaja asumi ajaloolistele rajatistele ja tänavatele. Retke jooksul tutvutakse muuhulgas Telliskivi loomelinnakuga, Salme kultuurikeskusega, Kalamaja kalmistupargiga, endise Volta tehasega ning teiste Kalamajas asuvate oluliste vaatamisväärsustega. Jalgrattaretke giidideks on Mihkel Karu (eestikeelne) ja Erik Sarapuu (venekeelne).

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *