Algas pilootprojekt „Minu parem Eesti“
Algas infokorje-pilootprojekt „Minu parem Eesti“, mille raames küsitakse Eesti inimestelt, millistesse tegevusvaldkondadesse või Eestimaa piirkondadesse peaks erasektor hakkama edaspidi oma toetust suunama.
Veebilehel küsitlust täites saab kuni 26. maini teha ettepanekuid erasektori toetuse suunamiseks nii üleriigiliselt kui ka konkreetsete maakondade, linnade ja valdade vajadusi arvesse võttes.
Küsitlus annab võimaluse soovitada toetuse andmist hariduse, kultuuri ja spordi, tervise ja heaolu, looduse ja keskkonna, sotsiaalse toe või kriisivalmiduse tugevdamiseks. Võimalik on teatada ka uutest projektidest, mille käivitamisele erasektor võiks oma õla alla panna.
Küsitlus annab võimaluse soovitada toetuse andmist hariduse, kultuuri ja spordi, tervise ja heaolu, looduse ja keskkonna, sotsiaalse toe või kriisivalmiduse tugevdamiseks.
Pilootprojekti eestvedaja Taavi Kotka sõnul on alanud infokorje esimene kord Eesti kodanikuühiskonnas, kui inimesed saavad võimaluse avaldada arvamust, kuhu ja milleks erasektori toetusraha kõige rohkem Eestis vajatakse.
„Küsitlusele vastamine on küll vabatahtlik, kuid julgustame kõiki oma ettepanekut tegema. Mida suurema osalejate hulga saame, seda suurem on tõenäosus, et pilootprojektist kasvab edaspidi suurem projekt ning summad suurenevad, kui ettevõtted näevad, et inimesi huvitab, kellele ja kuhu toetust jagatakse,“ ütles Taavi Kotka.
Mida suurema osalejate hulga saame, seda suurem on tõenäosus, et pilootprojektist kasvab edaspidi suurem projekt ning summad suurenevad, kui ettevõtted näevad, et inimesi huvitab, kellele ja kuhu toetust jagatakse.
Kotka lisas, et projekti algatusgrupis on Bolt, LHV, Tele2 ja Selveri, Kaubamaja, I.L.U. emaettevõte TKM Grupp ning alanud pilootprojekti raames läheb tähtajaga augustis 2024 jagamisele 100 000 eurot erasektori raha.
TKM Grupi juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul on just keerulistel aegadel oluline ühiskonna arengusse panustada. „Oleme läbi aastate Eesti elu ja kohalikke ettevõtmisi toetanud, nüüd saame seda teha veelgi täpsemalt, toetudes üle 740 tuhande Partnerkaardi omaniku arvamusele,“ sõnas Puusepp.
„Meie hiljutise uuringu järgi peavad 70 protsenti Eesti inimestest oluliseks või väga oluliseks, et pangandusteenuste pakkuja oleks sotsiaalselt vastutustundlik. Eesti pangana oleme osa Eesti kogukonnast ja oleme toeks erinevatele suurtele ja väikestele Eesti asjadele – see projekt annab ühe võimaluse teadlikult suunata positiivne mõju vajalikku kohta,” ütles LHV Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel.
Meie hiljutise uuringu järgi peavad 70 protsenti Eesti inimestest oluliseks või väga oluliseks, et pangandusteenuste pakkuja oleks sotsiaalselt vastutustundlik.
Bolti sotsiaalse vastutustundlikkuse suunajuht Liisa Aavik ütles: „Bolti missioon on aidata kujundada linnu inimestele, mitte autodele. Meil on rõõm küsida oma mitmesajalt tuhandelt Eesti kliendilt, mis on just nende jaoks kõige südamelähedasemad teemad. Küsitluse suur eelis on võimalus lisaks ankeedi valikvastustele esitada ka ettepanekuid konkreetsete projektide osas. See algatus annab suurepärase sisendi selleks, et sotsiaalsed projektid Eestis oleksid suurima positiivse mõjuga.”
Bolti missioon on aidata kujundada linnu inimestele, mitte autodele. Meil on rõõm küsida oma mitmesajalt tuhandelt Eesti kliendilt, mis on just nende jaoks kõige südamelähedasemad teemad.
Tele2 Eesti jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kristiina Aljas-Saarma tõi välja, et nende ettevõtet paelub eelkõige projekti uudne ja inimesi kaasav lähenemine. „Väljakutsuja brändina meeldib meile Tele2s asju teistmoodi ja ägedalt teha. Väärtustame kõrgelt on oma kliente ja peame oluliseks neile parima kogemuse pakkumist ning ka antud projekti puhul hindame just seda, et saame anda otsustushääle oma klientidele. Koostöös teiste sarnase mõtteviisiga ettevõtetega saame selliselt võimaldada Eesti elu paremaks muuta just seal, kus meie kliendid seda kõige olulisemaks peavad.”
Koostöös teiste sarnase mõtteviisiga ettevõtetega saame selliselt võimaldada Eesti elu paremaks muuta just seal, kus meie kliendid seda kõige olulisemaks peavad.
„Minu parem Eesti” algataja Taavi Kotka märgib, et ankeet infokorjeks on avatud 5. maist kuni 26. maini ja sellest saavad osa võtta kõik eraisikud. „Kui algatusega soovib aga liituda ettevõtjaid, siis meil on hea meel neid vastu võtta, ja sellega suureneb ka pilootprojektiga välja jagatav kogusumma.“