1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Anna Hints pälvis Sundance’ filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri auhinna
Anna Hints pälvis Sundance’ filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri auhinna

Anna Hints pälvis Sundance’ filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri auhinna

Režissöör Anna Hints pälvis 27. jaanuaril Sundance’ filmifestivali dokumentaalfilmide võistlusprogrammi auhinnatseremoonial parima režissööri auhinna. See on esimene kord, kui Eesti film sedavõrd suure tunnustuse Sundance’ilt koju toob.

22. jaanuaril Sundance’il esilinastunud film pälvis kriitikutelt rohkelt positiivset vastukaja. Anna Hints on suure tunnustuse üle sõnatu: “See on uskumatu tunne, kui paljud on tulnud meid filmi eest tänama, olnud puudutatud, nutnud, kallistanud, jaganud enda lugusid… Loodan väga, et Savvusanna sõsarad inspireerib looma kogukondi, kus olla haavatav, jagada kõiki oma hirme ja terveneda läbi toetava kogukonna toe. Ma olen nii tohutult, tohutult tänulik oma tiimile meeletu usalduse ja vankumatu usu eest minusse, meie filmi, visiooni…See auhind kuulub meile kõigile, kes me oleme siia filmi oma südame pannud! Aitjumma-aitjumma!!!”

Anna Hints. Foto: Erakogu

Produtsent Marianne Ostrat avaldab lootust, et äsjane auhind annab tõuke suuremale rahvusvahelisele levikule: “Sundance’i kaliibriga festivalide programmis auhinna võitnud filme tahavad vaadata kõik filmivaldkonna professionaalid ja äsja saadud parima režissööri auhind aitab veelgi enam “Savvusanna sõsarate” vastu huvi kasvatada. Juba praegu on laual pakkumised kinoleviks mitmetes välisriikides ja meid on kutsutud paljudele festivalidele üle maailma. Siit edasi saab ainult veel paremaks minna!”

Foto: Kaader filmist

Film linastus festivalil kokku viiel korral ning seansid algasid regivärsi laulmisega. Marianne Ostrati sõnul on publik filmi väga soojalt vastu võtnud: “Iga kord pärast linastust tulid inimesed publiku seast meiega rääkima. Avaldati oma mõtteid filmi teemal ja uuriti Eesti kohta. Oleme nädala jooksul filmigrupiga Eesti kultuuri rahvusvahelisele publikule tutvustanud nii, et Lõuna-Eesti turismiettevõtted pangu end valmis – kõik tahavad savvusanna maagiat omal nahal kogeda,” lisas Ostrat.

  • Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestasid Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson (Island) ning heliloojad Edvard Egilsson (Island) ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).
Head Uudised GoodNews