Avaleht Eesti elu Autojagamine kasvab
Autojagamine kasvab

Autojagamine kasvab

Eesti idufirmana alustanud ainulaadne autojagamisteenus Autolevi on igal aastal teinud märgatava tõusu nii kasutajate kui ka renditud sõidukite arvu poolest. Tänaseks on Autolevil üle 22 000 kasutaja ning üle 1400 sõiduki Eestis, Soomes ja Lätis.

Autolevi asutaja Tauri Kärsoni sõnul viitab Autolevi areng inimeste usalduse kasvule jagamismajanduse vastu, kus võidavad kõik osapooled. “Autolevi viib kokku inimesed, kes ise autot ei oma, ja autoomanikud, kes soovivad teenida tagasi oma sõidukisse investeeritud kulud. Huvi Autolevi teenuse vastu on kasvanud üle meie ootuse – ainuüksi sel aastal on toimunud Autolevis üle 3000 renditehingut,” ütles Kärson.

Iduettevõtte eeliseks peab ta just teenuse lihtsust, mis aitab inimestel kiirelt leida sobiv sõiduk kas või enda kõrvaltänavast. “Kõige sagedamini renditakse Autolevist sõiduk puhkusele või sugulaste juurde maale sõiduks. Palju on ka inimesi, kes vajavad rehvivahetuse või remonditööde ajaks asendusautot. Sõidukit otsitakse ka kolimise tarbeks või soovitakse pulmadeks leida erilisemat autot,” nimetas Kärson inimeselt inimesele autorendi peamisi kasutusviise.

Viis aastat tegutsenud Autolevi laienes 2015. aastal Lätti ja kinnitas aasta hiljem kanda ka Soomes. “Seni on Eestis leidunud kõige suurem hulk inimesi, kes on soovinud kasutada autojagamise teenust. Usun, et Soome turg on meie ettevõtte jaoks veel suuresti kasutamata potentsiaal. Oleme Soomes tegevuse laiendamiseks avanud ka investeerimisvõimaluse ühisrahastusplatvormil Funderbeam. Eile pärastlõunal panime oma profiili üles ja esimeste tundidega tuli 54% protsenti kaasatavast rahast kokku,” sõnas Kärson.

Autolevi turuväärtuseks hinnatakse üle 600 000 euro ja ühisrahastusplatvormi Funderbeam kaudu investeerides on võimalik soetada Autolevi osakuid alates 150 euro suurusest summast.

Autolevi teenuse põhimõte on lihtne – autoomanikud saavad oma kulude katmiseks teenida lisaraha rentides enda autot. Rentijatel on võimalik üle Eesti leida endale sobiv sõiduk, lisaks sõiduautodele leiab Autolevist ka mootorrattaid, väikebusse, kaubikuid, veoautosid, aga ka traktoreid ja järelkärusid.

Kommentaarid