Home Keskkond Balti Assamblee komisjoni istung keskendub ökoloogilise jalajälje kahandamisele
Balti Assamblee komisjoni istung keskendub ökoloogilise jalajälje kahandamisele

Balti Assamblee komisjoni istung keskendub ökoloogilise jalajälje kahandamisele

Balti Assamblee Eesti delegatsioon osaleb täna Vilniuses assamblee haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni istungil, kus peateemadena käsitletakse keskkonnajalajälje vähendamist, kõrgkoolide partnerlust, teadusväljaannete ja uurimisprojektide edendamist, Balti kultuurifondi temaatikat ning koostööd CERN-iga.

Delegatsiooni liige Signe Kivi ütles, et Eesti üks olulisi eesmärke Balti Assamblee uue eesistujariigina on Balti riikide rahvusvaheline kultuuriline brändimine ökoloogilise jalajälje vähendajana. „Kliimamuutuse ränki mõjusid on tunda kõikides riikides. See nõuab kiiret ja kaugeleulatuvat kollektiivset tegutsemist ja tugevat poliitilist tahet. Seega sooviks Eesti eesistujariigina teha ettepaneku ühendada kaks aktuaalset valdkonda: kultuurikorraldajad ja minimaalse ökoloogilise jalajälje,“ sõnas Kivi.

Delegatsiooni liige Helle-Moonika Helme tõi teise olulise assambleel käsitletava teemana esile koostöö Euroopa Tuumauuringute Keskuse ehk CERN-iga. „Eesti ühineb tõenäoliselt juba suvel CERN-iga assotsieerunud liikmesriigina, mis on täisliikmeks saamisele eelnev etapp. CERN-i liikmesriikidel on erilised kohustused ja eesõigused. Nad panustavad CERN-i programmide kapitali ja tegevuskuludesse ning on esindatud CERN-i nõukogus, mis vastutab kõigi oluliste otsuste eest organisatsooni ja selle tegevuse asjus,“ rääkis Helme.

Balti Assamblee (BA) on kolme Balti riigi parlamendi konsultatiivne koostööorganisatsioon, mis arutab vastastikust huvi pakkuvaid küsimusi. Eesti on sel aastal assamblee eesistujariik.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *