Home Haridus DIPLOMAATIA NOORTELE I Iiri saadik kohtus Kohtla-Järve õpilastega
DIPLOMAATIA NOORTELE I Iiri saadik kohtus Kohtla-Järve õpilastega

DIPLOMAATIA NOORTELE I Iiri saadik kohtus Kohtla-Järve õpilastega

Koostöös MTÜ-ga Diplomatic Relations Project toimub Kohtla-Järves juba kolmandat korda “Diplomaatiline projekt noortele”, mille käigus erinevate saatkondade esindajad külastavad Järve kooli ja kohtuvad vanemate klasside õpilastega.

Saadikud jutustavad oma riigist, tutvustavad selle majandust, kultuuri, haridussüsteemi, õpetavad diplomaatilist lähenemist ja vastavad õpilaste küsimustele.

Saatkondade päevade raames toimus sel nädalal Iirimaa saadiku Frances Kiernani ja saatkonna esindaja Karen Gillandersi visiit Järve kooli ja Kohtla-Järve linnavalitsusse, kus kohtuti linnapea ning haridus- ja kultuuriteenistusega. Linnapea Toomas Nael ja haridusspetsialistid jutustasid saadikule Kohtla-Järve linnast, selle ajaloost ja tänapäevast, arutasid ühiseid väljakutseid. Omavahelises vestluses andis proua Kiernan kõrge hinnangu Järve õpilastele, nende uudishimule, aktiivsusele, laiale silmaringile ja huvitavatele küsimustele.

Linnavalitsuses arutati edasise koostöö ja ühiste ürituste korraldamise võimalusi Iirimaa saatkonnaga ja Diplomatic Relations Projectiga, mida juhib Helen Uus.