1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. DORIAN GRAY PORTREE! Viinistu vana katlamaja Oscar Wilde’i aegseks kõrgklassi Londoniks
DORIAN GRAY PORTREE! Viinistu vana katlamaja Oscar Wilde’i aegseks kõrgklassi Londoniks

DORIAN GRAY PORTREE! Viinistu vana katlamaja Oscar Wilde’i aegseks kõrgklassi Londoniks

Foto: Jaana Süld
Foto: Jaana Süld

29. juunil muutub Viinistu vana katlamaja Oscar Wilde’i aegseks kõrgklassi Londoniks. Just seal toob NUKU teater veel kümme korda publiku ette menuka „Dorian Gray portree”.

Eelmisel suvel täissaalidele mängitud „Dorian Gray portree” pälvis mai lõpus ka teatripubliku tunnustuse – NUKU teatri publik andis lavastusele hääletuse tulemusena Puhta Kulla tiitli. Oscar Wilde’i ühe tuntuima romaani põhjal loodud lavastus näitab inimest halastamatu julmusega tema ihades, küünilisuses ja ilus. Nimiosa mängib Mart Müürisepp, teistes rollides teevad kaasa Andres Roosileht, Kaisa Selde, Liivika Hanstin, Lee Trei, Tarmo Männard, Riho Rosberg, Ringo Ramul, Jaune Kimmel, Riho Tammert ja Are Uder.

Lavastust mängitakse sel suvel Viinistu katlamajas. Lavastaja Vahur Keller toob välja, et lavastusel on Viinistuga väga tugev side, kuna dramatiseering on kirjutatud pimedal novembrikuul Viinistul ühes mereäärses suvilas. Nii on dramatiseering ja visioon lavastusest sündinud suuresti Viinistu keskkonna mõjutustel. „Mängupaiga vahetusest tingituna tehakse lavastuses küll mõned muudatused, kuid pigem on see huvitav väljakutse,” ütleb lavastaja. „Nii Heliose kinos kui ka Viinistu katlamajas on kõrged laed, kõledad pinnad ja veidike gootilikku hõngu.”

Foto: Jaana Süld
Foto: Jaana Süld

Lisaks loob sobivat õhkkonda ka Viinistu kunstimuuseum, mis on õhtuti avatud etenduste alguseni. Nii saab täielikult teoks kunstnik Britt Urbla Kelleri soov lavastuse ümbrust rikastada rohkema kunstiga – Heliose kino kaunistas üks seinamaal, nüüd aga terve muuseumitäis vaatamist.

Arvustaja Jelena Grigorjeva kommenteerib lavastust järgnevalt: „Minu arvates on see [lavastus] meie eesti teatri tohutu saavutus, suurepärane paljude aspektidega ja kanalitega lõpetatud kompositsioon, mis paneb mõtlema ja tegelastele kaasa elama.”

Foto: Jaana Süld
Foto: Jaana Süld

„Dorian Gray portree” etendused toimuvad 29. ja 30. juunil ning 1., 2., 3., 6., 7., 8., 9. ja 10. juulil algusega kell 19 Viinistu katlamajas. 30. juunil ja 7. juulil sõidab Tallinnast etendusele ja tagasi ka teatribuss, kuhu on veel mõned vabad kohad. Piletid on saadaval NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis. Lavastus on mõeldud kõigile alates 16. eluaastast.

Head Uudised GoodNews