Avaleht Poliitika Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühm pooldab Mägi-Karabahhi konflikti rahumeelset lahendamist
Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühm pooldab Mägi-Karabahhi konflikti rahumeelset lahendamist

Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühm pooldab Mägi-Karabahhi konflikti rahumeelset lahendamist

Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühma ja Riigikogu väliskomisjoni liikmed kinnitasid tänasel kohtumisel Aserbaidžaani Vabariigi suursaadikule Eestis ja diasporaa esindajatele, et pooldavad Mägi-Karabahhi konflikti rahumeelset lahendust.

Parlamendirühma esimees Sven Sester rõhutas, et Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühm seisab jätkuvalt konflikti rahumeelse lahendamise eest kooskõlas rahvusvahelise õiguse normide ja põhimõtetega. „Parim sõda on see, mis on pidamata ja praeguses olukorras on väga oluline, et konflikti osapooled istuksid uuesti läbirääkimiste laua taha,“ ütles Sester. „Me taunime väljaütlemisi, mis lõhestavad rahvusvahelist ja kohalikku kogukonda ning ei aita kaasa rahumeelse lahenduse leidmisele.“

Sester lisas, et piirkonna kõikidel riikidel on õigus suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning rahvusvaheliselt tunnustatud piiride puutumatusele.

Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa kinnitas, et komisjon on jätkuvalt mures olukorra pärast Mägi-Karabahhis. „Saame rohkelt informatsiooni nii Aserbaidžaanist kui Armeeniast, kuid paraku ei ole neis rahustavaid sõnumeid,“ sõnas komisjoni esimees.

Kohtumisel osalesid veel Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühma liikmed Mihhail Korb, Kalle Laanet, Igor Kravtšenko ja Raivo Tamm ning Riigikogu väliskomisjoni liikmed Maria Jufereva-Skuratovski ja Mihhail Lotman.

Riigikogu liikmetega kohtusid Aserbaidžaani Vabariigi suursaadik Eestis Murad Najafbayli ja diasporaa esindajad eesotsas Nijazi Gadžijeviga. Nad väljendasid sügavat muret Armeenia ja Aserbaidžaani vahelise sõjalise konflikti eskaleerumise ja vahepeal saavutatud relvarahu rikkumise pärast. Suursaadiku sõnul on Aserbaidžaan korduvalt näidanud valmisolekut istuda ühise läbirääkimiste laua taha.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga