Avaleht Kultuur Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab turneed Hollandi kontserdimajades
Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab turneed Hollandi kontserdimajades

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab turneed Hollandi kontserdimajades

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) alustab turneed Hollandis, kus täna toimub esimene kontsert Tilburgi teatris.

Kaheksapäevases tihedas kontserdigraafikus esinetakse Kaspars Putninši juhatusel seitsme a cappella kontserdiga. Koostöös turnee korraldaja Amsterdami Muusikamajaga valiti kavasse Arvo Pärdi teosed „Summa“ ja „Nunc dimittis“ ning Sergei Rahmaninovi „Püha Johannes Kuldsuu liturgia“ (op 31).

EFK-l on tihedad sidemed Hollandi muusikaelu korraldajatega, kellega on koostööd tehtud juba aastaid. Seekordne turnee saab teoks tänu kammerkoori eelmistele edukatele esinemistele Amsterdamis 2016. ja 2018. aastal, kui publikul oli EFK vastu väga suur huvi ja kontserdid müüdi kiiresti välja.

Amsterdami Muusikamaja direktori Boudewijn Berentseni sõnul esindab EFK võrratut Eesti koorikultuuri kõrgeimal tasemel ning Amsterdami publik on vaimustuses EFK kristallselgest ja soojast kõlast. „EFK on viimastel aastatel üles ehitanud väga hea reputatsiooni meie maal, mistõttu soovisid koori esitleda lisaks meie kontserdimajale veel teisedki korraldajad,“ lisab Berentsen.

Seekordne turnee on EFK jaoks pikim Hollandis ja hõlmab selliseid olulisi kontserdipaiku nagu Tilburgi teater (13.02), Heerleni teater (14.02), Eindhoveni Muusikamaja (15.02), Enschede Muusikateater (16.02), Groningeni Idasadam (18.02), Arnhemi Linnateater (19.02) ja Amsterdami Muusikamaja (20.02).

Lisaks neile on EFK-l sel aastal Hollandis tulemas teisigi esinemisi: aprillis antakse kolm kontserti Arvo Pärdi festivalil Amsterdami Muusikamajas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga