1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Eesti kasemahl jõudis rahvusvahelise looduskosmeetika toodetesse
Eesti kasemahl jõudis rahvusvahelise looduskosmeetika toodetesse

Eesti kasemahl jõudis rahvusvahelise looduskosmeetika toodetesse

Läti looduskosmeetika bränd MÁDARA teeb koostööd Eesti kasemahlatootjaga Kasevetekohin. Eesti kasemahla kasutatakse kümnes vananemisvastases nahahooldustootes.

„Oleme oma toodete valemites äärmiselt hoolikad ja otsime kõrgeimat kvaliteeti nii tooraines kui pakendamisel. Eesti ettevõte jäi meile silma nii oma mahla kvaliteedi kui selle kohest külmutamist võimaldava tehnoloogiaga, mis tagab kase mahlas sisalduvate väärtuslike ainete pikaajalise säilimise. Lisaks on neil sertifitseeritud mahe kasemets, mis ühtib meie brändi väärtustega,” sõnas MADARA Cosmetics asutaja Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

Eesti ettevõte jäi meile silma nii oma mahla kvaliteedi kui selle kohest külmutamist võimaldava tehnoloogiaga.

Ta lisas, et kohaliku tootja kasuks rääkis seegi, et Eesti elanikud kasutavad üha enam MÁDARA tooteid. „MADARA Cosmetics Eesti e-kaubanduse käive kasvas 2023. aastal 18,7%. Selle aasta esimesel kahel kuul on käive võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud juba suisa 11%,” kinnitas Tisenkopfa-Iltnere.

Hapendatud kasemahla tootja ja tarnija Kasevetekohin tegevjuhi Valjo Liivamäe sõnul on koostöö rahvusvahelise ettevõttega ülim tunnust nii Eesti toorainele kui tööstusele. „Tänu koostööle MADARA Cosmeticsile saame muidu peamiselt joogitööstusele keskendumisel haaret laiendada,” rääkis Liivamäe. Ta lisas, et koostöö kosmeetikatööstusega on põnev ning MADARA Cosmeticsi meeskond innovaatiline, kuid ettevõtte nõuded toorainele väga kõrged. „Meie farmil on võimekus pakkuda MÁDARAle kõike seda, mida nad otsivad. Meie tooraine ja selle pakendamine vastab nende kõrgetele nõuetele ja mahla külmutamiseks kasutatav tehnoloogia võimaldab mahla kosmeetikatoodesse täpsemini doseerida,” rääkis Liivamäe.

Meie tooraine ja selle pakendamine vastab nende kõrgetele nõuetele ja mahla külmutamiseks kasutatav tehnoloogia võimaldab mahla kosmeetikatoodesse täpsemini doseerida.

MADARA Cosmetics oli esimene ettevõte, mis uuris 2012. aastal koostöös teadlastega kasemahla efektiivsust kosmeetikas. „Põhjamaade kultuurid on sajandeid hinnanud kasemahla selle erakordselt tervistavate omaduste tõttu, sisaldades rohkelt immuunsüsteemi tugevdavaid vitamiine ja mineraalaineid ning pakkudes nahale antioksüdantset kaitset,” rääkis MADARA Cosmeticsi asutaja.

Põhjamaade kultuurid on sajandeid hinnanud kasemahla selle erakordselt tervistavate omaduste tõttu, sisaldades rohkelt immuunsüsteemi tugevdavaid vitamiine ja mineraalaineid ning pakkudes nahale antioksüdantset kaitset.

Ta lisas, et kasemahlal on tõestatult tõhus vananemisvastane toimeaine. „Oleme mitmete väga rangete testidega saanud kinnituse, et kasemahlal on naharakkudele efektiivne vananemisvastane toime. See võib kahe nädala jooksul kiirendada naharakkude jagunemist 25% võrra, kaitseb nahka vabade radikaalide eest ning seeläbi ennetab ja pöörab tagasi keskkonnast tingitud vananemist. Meie enim müüdud RETINOL ALTERNATIVE seerum, milles nüüdsest hakkab sisalduma ka Eesti kasemahl, on selle ehe tõestus. Ühtlasi näitab see, et sünteetiliste retinoolide kõrval on võimalik välja töötada looduslikel valemitel põhinev alternatiiv, mis päriselt toimib ja hoiab ära tavapärastele retinoolitoodetele omased kõrvaltoimed nagu ärritus,” selgitas ekspert.

Kasemahlal on tõestatult tõhus vananemisvastane toimeaine.

MÁDARA hakkab kasutama Eesti kasemahla oma kümnes vananemisvastases nahahooldustootes. Koostöö Eesti tootjaga jätkub Tisenkopfa-Iltnere sõnul igal kevadel seni, kuni kasemahl voolab ja vastab MADARA Cosmeticsi poolt seatud kvaliteedistandarditele.

  • Kõik MÁDARA tooted on ECOCERT/COSMOS sertifitseeritud, vabad parabeenidest, silikoonidest, mineraalõlidest, sünteetilistest lõhnaainetest, kunstlikest värvainetest, keemilistest UV-filtritest, mikroplastikust ja muudest nahale ebavajalikest koostisosadest.
  • Tooted on välja töötatud ainult ettevõtte enda laborites ning toodetud Riias.
  • MÁDARA pälvis 2023. aastal Eestis toimunud auhinnatseremoonial Balti riikide kõige rohelisema brändi auhinna (“Baltic Brands”), mis on kõige põhjalikum bränditaju ja elustiili uuring Baltikumis.
  • Kasevetekohin OÜ loodi 2016. aastal grupi entusiastide poolt. Ettevõte kasutab tänapäevaseid tehnoloogiaid, mis võimaldavad tooteid pikemalt säilitada, muutmata nende algupäraseid omadusi.
  • Kõik Kasevetekohina tooted omavad mahesertifikaati.
Head Uudised GoodNews