Avaleht Kultuur Kirjandus Eesti Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse võitjad
Eesti Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse võitjad

Eesti Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse võitjad

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel pälvisid esikoha Loone Ots käsikirjaga „Armastus“ ja Juta Kivimäe käsikirjaga „Suur tuba“.

Kirjastus Eesti Keele Sihtasutus ja Eesti Keele Instituut andsid välja ühise keele- ja stiiliauhinna, mille pälvis Kiwa käsikirja “Kummiliimiallikad” eest. Eripreemiad andsid välja Margus Karu SA (Katariina Ratasepp “Ohverduste sügis”) ja Postimees Kirjastus (Triin Talk “Auhind õigesti elatud elu eest”).

Neljandat korda toimunud võistlusele laekus 81 käsikirja. Žürii koosseisus Tiit Aleksejev, Andrei Hvostov, Taavi Kangur, Jan Kaus, Eva Koff, Kairi Kruus, Kerttu Rakke ja Reeli Reinaus hindas käsikirju nende autoreid teadmata. Žürii otsustas käsikirjade põhjal võistluse auhinnaliste kohtade arvu, jaotuse ja auhinnafondi jagunemise. Toetajad Liviko, Ellex Raidla ja Rahva Raamat tegid liidule sihtannetuse, millest auhinnafond oli 12 000 eurot.

Romaanivõistlusele oodati eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja. Võistlus algatati Eesti erakapitali toel 2014. aastal ja see toimub iga kahe aasta tagant. Võitjad: Armin Kõomägi „Lui Vutoon“ (2015), Vahur Afanasjev „Serafima ja Bogdani“ (2017) ja Paavo Matsin „Kongo tango“ (2019).