1. Avaleht
  2. Toit
  3. Eesti Lasterikaste Perede Liit tunnustas peresõbralikke toidukohti
Eesti Lasterikaste Perede Liit tunnustas peresõbralikke toidukohti

Eesti Lasterikaste Perede Liit tunnustas peresõbralikke toidukohti

Eesti Lasterikaste Perede Liit tunnustas täna Maarjamäe lossipargis tänuüritusel Eesti kõige peresõbralikumaid toidukohti.

2021. aasta peresõbralikud toidukohad on Allee Restoran, Babyback Ribs & BBQ, Go Spa restoran (perede lemmik), Kohvik Julius, Kohvik Spargel, Lore Bistroo, Lucca restoran (perede lemmik), Mack Bar-B-Que Beachclub, Mack Bar-B-Que Mustamäe Keskus, Mack Bar-B-Que Valge Maja, Noarootsi Lokaal, Restoran Nero, Restoran Pann & Kook, Ristorante, Flavore, Rohuaia Kohvik, Saaremaa Veski, Snoob Resto, Tulivee Restoran ja Ugandi Resto.

„Peresõbralikkus ei ole midagi iseenesestmõistetavat, see ei tule üleöö ega autopiloodi pealt, vaid on pikaaegse pühendumuse ja töö vili. Peresõbraliku toidukoha märgise traditsiooniga soovime jätkata ka tulevikus ja ikka selleks, et teha toidukoha valimine perede jaoks võimalikult lihtsaks ning muuta Eesti toidukohad ja ühiskond senisest veel peresõbralikumaks,“ ütles liidu president Aage Õunap.

Kuldmärgisega pärjatud ja perede lemmikuks osutunud Lucca restorani esindaja Kerlin Miklase sõnul peitub nende võlu just personaalsuses. „Oleme selle märkamise ja tunnustuse eest väga tänulikud. Kogukonna restoranina pingutame iga päev selle nimel, et olla koht, kuhu oleks kõigil tore tulla. Meie juurde on oodatud nii suuremad kui ka väiksemad, samuti koduloomad,“ ütles Miklas.

Lisaks märgiste üleandmisele avasid Aage Õunap ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo „Peresõbraliku toidukoha“ joonistusnäituse, mille autoriteks on 101 lasterikastest peredest, lasteaedadest ja koolidest pärit last. Joonistused peegeldavad laste lennukaid ideid lemmiksöökidest, restoranide interjöörist, kokamütsidest ja põllevärvidest, lõbusatest mängudest ja paljust muust. Näitus jääb Maarjamäe lossiparki avatuks veel nädalaks.

Peresõbralikud toidukohad pandi ritta restoranikriitikute ehk perede restoranikülastuste ja hindamiskomisjoni hinnangute põhjal.

Head Uudised GoodNews