1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Eesti Maaülikool: populaarseimad erialad on jätkuvalt veterinaarmeditsiin ja maamajandus
Eesti Maaülikool: populaarseimad erialad on jätkuvalt veterinaarmeditsiin ja maamajandus

Eesti Maaülikool: populaarseimad erialad on jätkuvalt veterinaarmeditsiin ja maamajandus

Eelmise nädala neljapäevaga lõppes sisseastumisavalduste esitamine Eesti Maaülikooli bakalaureuse- ja magistriõppesse õppima asumiseks. Lisaks veterinaariale on suured konkursid maamajanduse erialale, geodeesia, kinnisvara- ja maakorralduse õppekavale, loodusturismi ning keskkonnaplaneerimisse ja maastikukujundusse.

Lisaks veterinaariale on suured konkursid maamajanduse erialale, geodeesia, kinnisvara- ja maakorralduse õppekavale, loodusturismi ning keskkonnaplaneerimisse ja maastikukujundusse.

Eesti Maaülikooli õppeosakonna juhataja Ina Järve ütles, et maamajandus ja veterinaaria püsivad erialade populaarsusedetabeli tipus vaatamata sellele, et ülikool muutis sel aastal mõlema õppekava sisseastumistingimusi rangemaks. „Nende muudatuste eesmärk on sõeluda juba kandideerimisetapis välja need tulevased õppijad, kelle motivatsioon on kõrgem ja sobivus erialale parem, et õppimisele kohe stuudiumi alguses kergekäeliselt käega ei löödaks,“ sõnas Järve.

Nende muudatuste eesmärk on sõeluda juba kandideerimisetapis välja need tulevased õppijad, kelle motivatsioon on kõrgem ja sobivus erialale parem.

Veterinaarmeditsiini õppekavale esitati sel aastal üle 250 avalduse, seega on konkurss üle 7 inimese kohale. Maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise õppekava sessioonõppes on ühele õppekohale kandideerimas 8 inimest kohale ja päevaõppes on kandideerijaid 7,5 inimest kohale. Uuel õppekaval ringbiomajandus on konkurss 3,6 soovijat ühele kohale.

Ina Järve sõnul on rõõmustav see, et huvi magistriõppe vastu on suurenenud. “Sel aastal on magistriõppe õppekavadele esitatud pea 25% võrra rohkem sisseastumisavaldusi kui mullu. Magistriõppes on suurimad konkursid majandusarvestuse ja finantsjuhtimise, keskkonnakorralduse ja -poliitika, aianduse, ergonoomika ning loodusturismi õppekavadel.”

 

Head Uudised GoodNews