1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Eesti oma asi! Kohtinguagentuur Magnet viskab Tinderile kinda
Eesti oma asi! Kohtinguagentuur Magnet viskab Tinderile kinda

Eesti oma asi! Kohtinguagentuur Magnet viskab Tinderile kinda

Kohtinguagentuur Magnet Dating Agency on võtnud enda üllaks eesmärgiks viia aasta lõpuks kokku vähemalt 2023 paari.Magnet on Eesti turul tegutsenud aastast 2019 ja viinud kokku juba sadu inimesi. Nüüd on uued omanikud Eliia Laats ja Tõnis Hinnosaar toomas ettevõttesse uut hingamist ja kasvu.

Teadlik viis luua uus ja eriline suhe

“Pole saladus, et teadliku suhte ehitamine on tänapäeva ühiskonnas, kus tarbimiskultuuri märgid on olemas ka inimsuhetes, pigem keeruline. Näiteks levinud kohtinguäppe võiks võrrelda mängudega, mis janunevad sinu tähelepanu ja kaasatuse järele, aga pole alati suunatud tähenduslikule ja sügavale suhtele,” märkis agentuuri tegevjuht Eliia Laats.

“Kui eesmärgiks on sobiva kaaslase leidmine, siis sageli ei teadvustata, et suur osa tähelepanust peaks minema pigem suhte hoidmisele ja arendamisele. Tähendusliku suhte loomisel on suhte hoidmine kindlasti vähemalt sama tähtis kui selle õige inimesega kohtumine. Tihtilugu aga suunatakse enamik energiast ainult õige inimese leidmisele. Meie soov on aidata inimestel teadlikult luua seda uut ja erilist suhet ning toetada paare suhte hoidmisel,” lisas Laats.

MDA unikaalsus seisneb väga isiklikul lähenemisel kaaslase otsingule koos sertifitseeritud matchmaker’iga. Lisaks pakub kohtinguagentuur hulgaliselt erinevaid teenuseid, mille käigus on inimestel võimalik omavahel tutvuda. Magnet klubi vallalistele suunatud sündmuste hulka kuuluvad näiteks vestlusõhtud ja mitmesugused stiilipeod (black-tie, maskballid).

Mentor ja life coach Liis Lusmägi kinnitab, et väärtusliku suhte ehitamine pole lihtne: “Viimased koroona-aastad on toonud suhete ja kohtingute valdkonda palju muutusi. Kindlasti aitab Magnet Eesti kohtingumaastiku väga tugevalt edasi, sest toob personaalsust ja teadlikkust, millelt on kohtinguäpid inimeste tähelepanu pigem kõrvale juhtinud. Rõõm on näha, et Magnet jätkab inimeste kokkuviimist need on päris suhted, päris kohtumised ja päris inimeste vahel!”

Maailmas on tutvumisagentuurid väga levinud

Lusmägi lisas: “Ma näen Magnetil suurt väärtust teadlike eestlaste jaoks, kes soovivad luua toimivaid suhteid, sest laias maailmas on tutvumisagentuurid väga levinud viisiks omale sobiva kaaslase leidmisel.”

Ka holistiline terapeut Merle Vetesina-Unn näeb kohtinguagentuuri teenuste kasutamises palju positiivseid aspekte: “Spetsialisti kaasamine suhte loomise faasis on parem valik kui abi otsimine alles siis, kui ilmnevad suhteprobleemid.” Vetesina-Unni kinnitusel on enne uue suhte loomist vaja vaadata kõigepealt endasse, et seejärel teadlikult kujundada sobiliku kaaslase profiil. “Magneti nelja-aastane kogemus Eesti turul on loonud oskuse olla klientidele toeks nendes olulistes protsessides. “Lõppkokkuvõttes on ju kõigi osapoolte ühine eesmärk õnnelik, turvaline ja kestev suhe,” sõnas ta.

Magnet Dating Agency värske kaasomaniku ja ettevõtja Tõnis Hinnosaare sõnul siseneti kohtinguturule eesmärgiga luua muutust. “Varasem Magnet tõi meid Eliiaga kokku. Oleme isiklikult kogenud teadliku suhte ülesehitamist ning väärtust, mida see loob. On rõõm, et saame täna oma ideid realiseerida ja puudutada inimeste elusid isiklikul ja tähendusrikkal tasandil.” Hinnosaar lisab, et Magneti jaoks on usalduslikkus ja turvalisus väga tähtsad: “Meie kliendid väärtustavad kõrgelt enda aega ja privaatsust. Usaldus, ausus ja konfidentsiaalsus on meie agentuuri igapäevatöö fundamentaalsed väärtused.”

Magnet on Eesti turul tegutsenud aastast 2019 ja viinud selle aja jooksul kokku sadu uusi paare. Käesoleval aastal on MDA.ee on võtnud eesmärgiks vähemalt 2023 uue paari kokkutoomise, mida nähakse suures plaanis vaid algusena. Ettevõte tegutseb rahvusvaheliselt ja teeb koostööd muuhulgas erinevate kohtinguagentuuridega nii Euroopast kui ka mujalt.

Head Uudised GoodNews