1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Eesti Pakendiringluse keskkonna juht Kadri Kaarna: jäätmete sorteerimine on imelihtne
Eesti Pakendiringluse keskkonna juht Kadri Kaarna: jäätmete sorteerimine on imelihtne

Eesti Pakendiringluse keskkonna juht Kadri Kaarna: jäätmete sorteerimine on imelihtne

t2_etapp1_klaasi_sorteerimine
Foto: Kaja Kilk, MTÜ Eesti Pakendiringlus

Eesti Pakendiringlus õpetab sel nädalavahetusel toimuvate Tallinna Merepäevade raames Noblessneri sadamalinnakus nii lapsi kui ka täiskasvanuid jäätmeid sorteerima ning tutvustab pakendite taaskasutamise protsessi.

Noblessneri sadamalinnakus ootab merepäevade külastajaid keskkonnahariduse telk, kus saab tutvuda pakendite ümbertöötlemisel tekkivate materjalide ja toodetega ning harjutada jäätmete sorteerimist. Eesti Pakendiringluse keskkonna juht Kadri Kaarna sõnul näitab kogemus, et kuigi paljud inimesed tahaksid jäätmeid sorteerida, on teadmised sellest madalad.

“Jäätmete sorteerimine on imelihtne ega eelda lõputut hulka konteinereid. Tegelikult piisab kui sorteerida olmeprügist välja erinevast materjalist pakendid ja koguda eraldi biojäätmed, panditaara ja paber. See on jõukohane isegi väiksematele lastele. Nädalavahetusel on kõik oodatud Noblessnerisse jäätmeteemalisi küsimusi küsima ning sorteerimist harjutama,” rääkis Kaarna.

Samuti vajavad Kaarna sõnul elanikkonnas kummutamist paljud müüdid. “Näiteks arvatakse sageli, et Eestis mingit jäätmete ümbertöötlemist ei toimu ning kardetakse, et ka sorteeritud prügi viiakse koos olmejäätmetega tegelikult prügimäele. Nii see loomulikult ei ole,” rääkis Kaarna.

Külastajad on oodatud Eesti Pakendiringluse keskkonnatelki laupäeval ja pühapäeval ajavahemikul 12.00 kuni 17.00.

Eesti Pakendiringlus on riigi suurim taaskasutusorganisatsioon, mis kogub pakendeid kõigis kohalikes omavalitsustes kokku 1384 kogumiskohas. Igal aastal kogub Eesti Pakendiringlus kokku üle 40 000 tonni pakendijäätmeid. Kogutud jäätmed järelsorteeritakse Maardus asuvas sorteerimistehases ning sealsamas toodetakse pakenditest tooraine uute toodete valmistamiseks.

Noblessneri sadamalinnakusse pääseb kas mööda Kalaranna teed või Soo tänavat keerates Tööstuse tänavalt mere poole mööda Peetri tänavat. Kalaranna teelt jalgsi või jalgrattaga lähenedes on võimalik jõuda Noblessnerisse ka otse läbi Kalamaja pargis avatud värava. Samuti jõuab siia mööda vastavatud beetapromenaadi, mis saab alguse Kalaturu juurest ning kulgeb mööda mereäärt läbi Lennusadama Noblessnerini.

Head Uudised GoodNews