Avaleht Haridus Eesti parimad maateaduste õppurid valmistuvad Lõuna-Korea olümpiaadiks
Eesti parimad maateaduste õppurid valmistuvad Lõuna-Korea olümpiaadiks

Eesti parimad maateaduste õppurid valmistuvad Lõuna-Korea olümpiaadiks

Tallinna Tehnikaülikoolis toimub täna õppepäev gümnasistidele, kes sõidavad augusti lõpus Lõuna-Koreasse rahvusvahelisele maateaduste olümpiaadile.

Õppepäeval aitavad Eesti Geoloogiateenistuse ja Tartu Ülikooli spetsialistid viia Eestit esindavate õpilaste teadmised tippvormi.

Selle aasta Eesti esindusmeeskond pandi kokku märtsi lõpus toimunud üleriikliku maateaduste olümpiaadi tulemustel põhjal. Lõuna-Koreas esindavad Eestit Krete Roopõld, Lee Ann Madissoon ja Markus Vaher Tallinna Reaalkoolist ja Linda Kuustik Gustav Adolfi gümnaasiumist.

Õppepäeva eestvedaja on Eesti Geoloogiateenistuse direktor ja TTÜ geoloogiainstituudi professor Alvar Soesoo, kelle sõnul peab rahvusvaheliseks olümpiaadiks valmistujate teadmiste pagas olema väga lai. “Olümpiaadil tuleb lahendada nii teoreetilisi kui ka praktilisi ülesandeid geoloogiast, maavaradest, struktuurigeoloogiast, keskkonnateadustest, geofüüsikast, astronoomiast, hüdroloogiast ja nendega seotud Maa süsteemide valdkondadest,” kirjeldas Soesoo.

Õppepäeva oluliseks osaks on tutvumine tänavuse rahvusvahelise maateaduste olümpiaadi asukohamaa Korea geoloogiaga. Olümpiaadi meeskonda kuuluvad noored lihvivad lisaks kivimite ja mineraalide tundmist.

Eesti noored osalevad rahvusvahelisel olümpiaadil teist korda. Eelmisel aastal võitsid Eesti õpilased rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Tais kolm pronks- ja ühe hõbemedali ning said diplomeid rühmatöödes.

Soesoo sõnul vajavad Eesti noored põhjalikke teadmisi ja taiplikkust Maa-asjadest. “Uus põlvkond seisab silmitsi kriitiliste probleemidega, nagu kliimamuutused või ressursside kasutamine. Maateaduste tundmine aitab noortel tulevikus olla osa inimkonda puudutavate probleemide lahendamisest. Veelgi enam, needsamad teadmised aitavad meil võtta kasutusele uusi maavarasid, luua innovatiivseid tehnoloogiaid ja viia ellu megaprojekte, nagu näiteks Rail Baltica või Tallinn-Helsingi tunnel, “ rääkis Soesoo.