Avaleht Poliitika Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik andis volikirja kuningas Felipe VI-le
Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik andis volikirja kuningas Felipe VI-le

Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik andis volikirja kuningas Felipe VI-le

Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik andis üle volikirja kuningas Felipe VI-le.

Volikirja üleandmisele järgnenud kohtumisel osales ka välisminister Josep Borrell Fontelles, kes on Euroopa Liidu järgmise välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja kandidaat.

Kohtumisel räägiti Eesti ja Hispaania suhetest, mis on suursaadiku sõnul hoolimata geograafilisest kaugusest väga head ja tihedad. „Näen rõõmuga Eesti kodanike ja ettevõtjate suuremat huvi Hispaania vastu ning Hispaania turistide suurenevat huvi Eesti külastamise vastu,“ sõnas suursaadik Ratnik. Lisaks arutati koostöö tihendamise võimalusi digitaalse riigi, küberjulgeoleku ja uute tehnoloogiate valdkonnas. „Eesti on kindlasti avatud ühistele digivaldkonna projektidele näiteks avalikus halduses, hariduses ja meditsiinis ning on valmis ka tutvustama Eesti küberjulgeolekukogemusi,“ lisas suursaadik.

„Hea võimaluse meie riikide suhete tähtsustamiseks ja süvendamiseks annab Eesti ja Hispaania diplomaatiliste suhete sõlmimise 100. aastapäev 2021. aastal,“ sõnas suursaadik Ratnik.

Liideti head koostööd nii Euroopa Liidus kui ka NATO-s. Suursaadik Ratnik tänas kuningat ja välisministrit Hispaania panuse eest meie piirkonna julgeolekusse, tuues välja Hispaania osalemise Balti õhuturbemissioonil ja NATO küberkaitsekoostöökeskuse töös. Euroopa Liidu osas oldi üksmeelel, et mõlema riigi jaoks on oluline liidu ühtsus ja seda kindlasti ka välispoliitikas.

Suursaadik Mariin Ratnik on sündinud 29. veebruaril 1976. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli majanduse eriala ning täiendanud end Eesti Diplomaatide Koolis ja Berliini Humboldti ülikoolis rahvusvaheliste suhete valdkonnas. Eesti välisteenistuses on Ratnik töötanud alates 2000. aastast. Ta on olnud Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures nõunik suhetes Euroopa Parlamendiga, majandusnõunik Eesti suursaatkonnas Berliinis, välisministeeriumi Euroopa Liidu osakonna büroodirektor ja riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor. Aastail 2010–2011 oli Ratnik Eesti suursaadik Belgias ja Luksemburgis ning aastail 2011–2015 suursaadik OSCE juures Viinis. Aastail 2015–2017 töötas Ratnik välisministeeriumi poliitikaosakonna direktorina. Pärast seda oli ta kaks aastat peaministri välisnõunik.

Suursaadik räägib eesti, inglise, saksa, vene, prantsuse ja hispaania keelt.