Avaleht Eesti elu EESTI TÕUSEB JÄLLE! Savisaar Vabaduse väljakul: Eesti tõuseb jälle! Eesti väärib paremat!
EESTI TÕUSEB JÄLLE! Savisaar Vabaduse väljakul: Eesti tõuseb jälle! Eesti väärib paremat!

EESTI TÕUSEB JÄLLE! Savisaar Vabaduse väljakul: Eesti tõuseb jälle! Eesti väärib paremat!

Tallinna linnapea Edgar SavisaarTäna kell 18 algas Vabaduse väljakul Taasiseseisvumispäeva tähistav suur kontsertetendus, kus tuhandetele kokkutulnutele pidas kõne Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Linnapea õnnitles Eesti ühe tähtsaime päeva puhul eestimaalasi ja meenutas siin aset leidnud sündmusi 24 aastat tagasi.

“Me oleme jälle koos Vabaduse väljakul, nagu 24 aastat tagasi, kui me Eesti vabaks võitlesime. Ja nagu kuus aastat tagasi, kui me Vabaduse väljaku uueks ehitasime. See väljak siin on justkui meie rahva südametunnistus! See on iseseisva Eesti riigi suurim ja kaalukaim mälestusmärk!” ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

“Meil on, mida meelde tuletada möödunud aegadest. Nii head kui ka halba! Hea üle rõõmustame, halvaga aga ei kavatsegi me leppida! Selle teeme ümber. Sest Eesti väärib paremat!

Ärgu enam keegi kahelgu, et Eestist saab jälle riik, mida tahavad ning suudavad hoida ja kaitsta kõik meie inimesed. Ärgu olgu kahtlust, et meist saab jälle avatud maa, kust minnakse vähem kui tullakse. Ärge kahelge, et meist saab jälle maa, mis hoolib oma lastest, et meist saab rahvas, kes vaatab julgelt tulevikku. Meile on seejuures toeks meie elavad mälestused ja usk oma riiki, mis kandis Rahvarinde võidule veerand sajandit tagasi,” kõneles Savisaar.

Savisaare sõnul meenutavad 1991. aasta 20. augustil toimunut nii kuus aastat tagasi uueks ehitatud Vabaduse väljak, kus tegelikult sündis Eesti vabadus, kui ka Vabaduse Kell, mis näitab kaht aega – üht, mis kuulub kõigile, ja teist, mis mõõdab riigi vabaduse aja kestust.

Ühtlasi tänas linnapea kõiki, kes Eesti lähiajaloo ühe tähtsaima päeva eel meenutasid 24 aasta taguseid sündmusi eile Harjumäe nõlval Linnapea pingi avamisega.

“See ei ole minu pink, kuigi olen praegu tõesti Tallinna linnapea. See on pühendatud ühele minu suurele eellasele, Tallinna linnapeale Jaan Poskale ning mul on hea meel tänase Eesti sünnipäeval meenutada meest, kes koalitsioonis Revali venelastega tõi esmakordselt eestlased võimule Eesti kubermangu pealinnas. Meest, kes tosinkond aastat hiljem kirjutas alla Venemaaga rahulepingu, mis andis tervele Eesti riigile esimese iseseisvuse.

Savisaare kõnet kuulati tähelepanelikult ja katkestati korduvalt aplausiga. Koos linnapeaga olid laval linnavalitsuse liikmed Mihhail Kõlvart, Kalle Klandorf, Eha Võrk, Merike Martinson ja Arvo Sarapuu.

Meeleolukas õhtu jätkub lavastusliku kontserdiga, millel astuvad üles Jassi Zahharov, Alo Kõrve, Estonian Dream Big Band Siim Aimla juhatusel ning ansambel Swingers, solistid Birgit, Liis Lemsalu, Mikk Saar, Kristjan Kasearu, Pearu Paulus ja Mart Sander.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga