Avaleht Eesti elu Enam kui 2500 eestlast võttis osa digioskuste täiendamise kursustest
Enam kui 2500 eestlast võttis osa digioskuste täiendamise kursustest

Enam kui 2500 eestlast võttis osa digioskuste täiendamise kursustest

LinkedIn hakkas sel suvel koostöös Microsoftiga pakkuma digipädevusi suurendavaid virtuaalseid koolitusi ja tasuta materjale, mille eesmärk on tõsta inimeste digitaalseid oskusi kaugtöö tegemisel. Eestist täiendas end koguni 2558 eestlast, kokku võttis programmist osa 10 miljonit inimest 231 riigist.

Esimese kolme kuu tulemuste põhjal selgus, et kõige rohkem huvitab õppureid tarkvaraarendaja roll. Sellele järgneb huvi klienditoe ametioskuste vastu ja andmeanalüütiku rolliõpe. LinkedIni majandusgraafik on analüütiline tööriist, mis kaardistab üle 706 miljoni spetsialisti, 55 miljoni ettevõtte, 11 miljoni töökoha, 36 000 oskuse ja 90 000 kooli. Andmed on ainulaadsed, sest võimaldavad jälgida globaalseid trende tööturul, sealhulgas erinevate oskuste, palgamustrite ja töökohtade arengutendentse.

Näiteks on LinkedIni statistika kohaselt 10 kõige atraktiivsemat ja majanduslikult mõistlikumat ametit järgmised:

tarkvaraarendaja
müügiesindaja
projektijuht
IT-administraator
klienditoe spetsialist
digiturundaja
IT-/kasutajatugi
andmeanalüütik
finantsanalüütik
graafiline disainer

Nende ametikohtade vastu on kõige rohkem huvi tuntud, nende kasv on olnud aastate jooksul stabiilne, palk on konkurentsivõimeline ning vajaminevaid oskuseid saab õppida digitaalselt.

Microsoft on veendunud, et uus reaalsus nõuab lisaks üldisele digipädevuste täiendamisele ka inimeste digivõimekuse arendamist, et nad oleksid tööturul konkurentsivõimelised või seoses uue olukorraga valmis täitma kõrgemaid nõudmisi samal töökohal. Sellest tulenevalt ühendasid Microsoft ja LinkedIn jõud, et aidata kuni 25 miljonit inimest, kelle töökohti on pandeemia mõjutanud ja kes soovivad ennast täiendada, et olla valmis kandideerima nõudlikematele tööpakkumistele digitaalsemas majanduses. Selleks pakutakse järgmiseid ressursse:

  • Tasuta õppematerjale. Juurdepääs tasuta õppematerjalidele 2020. aasta lõpuni ja kogu Microsofti, LinkedIni ja GitHubi tasuta sisule, et aidata inimestel arendada kõrgete nõuetega töökohtade jaoks vajalikke oskusi.
  • Oskuste ja võimaluste ühendamist. Taskukohase hinnaga juurdepääs tunnustatud sertifikaatidele kuni aasta lõpuni ja ligipääs tasuta võimsatele tööotsimise tööriistadele, mis aitavad vajalike oskuste ja sertifikaatidega inimestel tööd leida.
  • Andmeid ja analüüse. Andmete kasutamine kõige nõudlikumate oskuste ja töökohtade mõistmiseks.

Kõigile neile ressurssidele on keskne ligipääs siin.

Initsiatiivi on kirjeldatud Microsofti blogis ja see koondab kõik ettevõtte osapooled ning kombineerib olemasolevaid ja uusi ressursse LinkedInist, GitHubist ja Microsoftist. Materjalidega on võimalik lähemalt tutvuda neljas keeles: inglise, prantsuse, saksa ja hispaania. Madala hinnaga sertifikaate pakutakse aasta lõpuni.

Lisainformatsiooni leiab Microsofti kodulehelt.

Microsoft avalikustas 30. juunil uue globaalse algatuse eesmärgiga jõuda aasta lõpuks 25 miljoni inimeseni üle maailma, et täiendada nende digitaalseid oskuseid, pakkudes tasuta kursuseid, õpperessursse ja madala hinnaga sertifikaate. Ettevõtmine algatati COVID-19 pandeemia tõttu, mille tagajärjel on paljud inimesed jäänud töötuks, ametikoha säilitada suutnud inimesed töötavad kodust ja mõningad neist käivad osaliselt kontoris. Algatuse eesmärk on lihtsustada koostööd “hübriidmajanduses”, mille puhul üks osa kollektiivist töötab kodudest ja teised on füüsiliselt kontorites.