Avaleht Eesti elu Erki Savisaar: viie aasta pärast võiks vähemalt 2% Eesti transpordist ja energeetikast töötada vesinikul
Erki Savisaar: viie aasta pärast võiks vähemalt 2% Eesti transpordist ja energeetikast töötada vesinikul

Erki Savisaar: viie aasta pärast võiks vähemalt 2% Eesti transpordist ja energeetikast töötada vesinikul

Eestil on potentsiaali ja Eesti võiks panustada vesinikuenergeetikasse – seda just terviksüsteemi välja arendades ja testides, ütles Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar Keskerakonna fraktsiooni poolt algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul “Rohepööre – nii väljakutse kui võimalus Eesti jaoks”.

“Järgmise aasta riigieelarves on planeeritud 5 miljonit vesiniku terviksüsteemi juurutamiseks ning sinna lisandub veel vähemalt 25 miljonit järgnevatel aastatel,” lausus Erki Savisaar. “Eesmärk on ehitada välja üle-Eestiline vesiniku tanklate võrgustik ning tagada piisavas koguses vesiniku tootmine ja tarbimine. Võiksime jõuda järgneva viie aastaga tasemeni, kus vähemalt 2% Eesti transpordist ja energeetikast töötab vesinikul.”

Erki Savisaare sõnul on rohepööre Eestile suur väljakutse, kuid ka ainulaadne võimalus vabaneda vanadest sõltuvustest ning saavutada täielik energeetiline sõltumatus. “Usun, et ma ei liialda, kui ütlen, et planeedi päästmine pole olnud kunagi nii suureks teemaks kui täna. Maailm seisab silmitsi kliimamuutuste ja keskkonnaseisundi halvenemisega ning see mõjutab ka eestimaalaste elukvaliteeti, meie loodust ja majanduskeskkonda. Peenhäälestuse aeg on möödas, on suurte ja erakordsete ettevõtmiste aeg!” rõhutas Erki Savisaar.