Home Eesti elu ESITA KANDIDAAT! Lääne-Virumaa kõrgeim autasu ootab kandidaate
ESITA KANDIDAAT! Lääne-Virumaa kõrgeim autasu ootab kandidaate

ESITA KANDIDAAT! Lääne-Virumaa kõrgeim autasu ootab kandidaate

Maavanem Marko Torm (vasakul) tunnustamas Lääne-Virumaa kõrgeima autasuga kergejõustikutreener Jaak Vettikut Foto: Meelis Meilbaum
Maavanem Marko Torm (vasakul) tunnustamas Lääne-Virumaa kõrgeima autasuga kergejõustikutreener Jaak Vettikut
Foto: Meelis Meilbaum

Lääne-Viru maavalitsus kutsub maakonna elanikke ning asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda autasustada Lääne-Virumaa kõrgeima tunnustuse – vapimärgiga.

Lääne-Viru maakonna vapimärk omistatakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega kultuuri, spordi, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, majanduse, maaelu arendamise jm valdkonnas on oluliselt kaasa aidanud Lääne-Virumaa arengule. Samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Kandidaat ei pea olema maakonna elanik.

Kirjalikku taotlust koos põhjendusega oodatakse Lääne-Viru Maavalitsusele hiljemalt 29. jaanuariks aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil info@laane-viru.maavalitsus.ee.

Põhjenduses tuleb ära märkida kellele ja mille eest vapimärki taotletakse ning taotleja kontaktandmed.

Lääne-Viru maakonna vapimärk on maakonna kõrgeim tunnustus aastast 2005. Ettepaneku teenetemärgi andmise kohta esitab maavanemale maavanema moodustatud komisjon.

Lääne-Viru maakonna vapimärgid antakse maavalitsuse poolt üle Eesti Vabariigi 98. aastapäevale pühendatud Lääne-Viru maavanem Marko Tormi pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril Haljala Rahvamajas.

Mullu tunnustas maavanem Marko Torm Lääne-Virumaa kõrgeima autasu ehk Lääne-Virumaa vapimärgiga pensionäride ühingu eestvedajat Vaike Seina, kergejõustikutreener Jaak Vettikut, Pihlaka kondiitriäri omanikku Arvo Sauli, Haljala õlletehase juhti Ott Lichti ja ASi Silberauto juhti Väino Kaldojat.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *