Home Loomad ETTEVAATUST, KASS RÜNDAB I Piritalased on kimpus koeri ründava kassiga
ETTEVAATUST, KASS RÜNDAB I Piritalased on kimpus koeri ründava kassiga

ETTEVAATUST, KASS RÜNDAB I Piritalased on kimpus koeri ründava kassiga

Facebooki gruppides on viimasel ajal ridamisi postitusi, kuidas Pirital elav kuri kass perenaisega tänaval jalutanud koera ründab või asub koera jälitama.

„Jalutasin koeraga ja talle jooksis aiast kallale suur mustavalgekirju kass,” kirjutab koeraomanik FB postituses. „Kass varitses auto all ja kui autost möödusin, kargas kolm korda koerast suurem kass koerale kallale,” kirjeldab teine. Postitustest selgub, et kass on mitut koera kriimustanud ja tekitanud vigastusi. Samuti on kassil komme koeri jälitada.

Veel selgub postitustest, et kass on koeri terroriseerinud pikemat aega. „Juba paar suve tagasi tuli kassi peremees minu juurde ja ütles, et ma jalutades koeri nende muru peale ei laseks, sest neil on väga kuri kass, kes võib rünnata. Olen seda arvesse võtnud ja alati teisel pool teed käinud. Omanik on kassi käitumisest teadlik, aga ei plaani midagi ette võtta,” kirjutab koeraomanik. „See on Sipsik,” on üks postitaja teada andnud ka kurja kassi nime.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul pole linnaosavalitsusse kurja kassi kohta kaebusi tehtud, kuid normaalne olukord ei ole. „Koerte ja kasside pidamist Tallinnas reguleerib eeskiri, mis sätestab koerte ja kasside pidamise nõuded. Muu hulgas peab loomapidaja välistama koera või kassi territooriumilt välja pääsemise või teistele loomadele või inimestele kallaletungimise võimaluse. Koer või kass ei tohi häirida ega ohustada teisi loomi ja inimesi ega neile kahju tekitada,” ütles linnaosavanem.