1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee valib Strasbourgis peasekretäri
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee valib Strasbourgis peasekretäri

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee valib Strasbourgis peasekretäri

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) valib Strasbourgis toimuval täiskogul Euroopa Nõukogu peasekretäri ja arutab Venemaa-vastaste sanktsioonide tõhustamist.

Homme ENPA täiskogu istungil toimuvatel valimistel on üks peamisi kandidaate sellele ametikohale ENPA Eesti delegatsiooni kauaaegne liige ja ENPA auliige Indrek Saar.

Eesti delegatsiooni esimehe Liisa-Ly Pakosta sõnul on tegemist ajaloolise võimalusega, kuna Indrek Saar on kandidaadina jõudnud hääletamise lõppvooru ning juba see on väga kõrge tunnustus tema pühendunud tööle Euroopa Nõukogus. “Indrekul on nii Eesti valitsuse kui ka Riigikogu delegatsiooni täielik toetus. Oleme kõik aktiivselt otsinud täiendavat toetust, rõhutades Eesti panust julgeoleku, digitaalse arengu ja keskkonnaküsimuste valdkonnas inimõiguste kaitsel,” kinnitas Pakosta. Peale Saare kandideerivad peasekretäriks Didier Reynders (Belgia, ALDE) ja Alain Berset (Šveitsi, SOC).

Täna arutab ENPA täiskogu Georgia demokraatia ees seisvaid väljakutseid.

Kolmapäeval käsitleb assamblee Venemaa Föderatsiooni Ukraina-vastase agressiooni õiguslikke ja inimõiguste aspekte ning Venemaa-vastaste sanktsioonide tõhustamist. Veel on arutelul võitlus kultuurilise identiteedi kustutamise vastu sõjas ja rahus. Neljapäeval otsitakse nii viivitamatuid kui ka pikaajalisi poliitilisi lahendusi, et toetada Ukrainast ümberasustatud inimesi.

Assambleel on kavandatud ka Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi sõnavõtt.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee täiskogu III osaistungil osalevad Eesti delegatsiooni esimees Liisa-Ly Pakosta ning liikmed Eerik-Niiles Kross, Aleksei JevgrafovReili Rand ja Tõnis Lukas.

Head Uudised GoodNews