Avaleht Eesti elu Euroopa päeval ehk emadepäeval täitub Vabaduse väljak lillevaibaga ja kõlavad kellad
Euroopa päeval ehk emadepäeval täitub Vabaduse väljak lillevaibaga ja kõlavad kellad

Euroopa päeval ehk emadepäeval täitub Vabaduse väljak lillevaibaga ja kõlavad kellad

Euroopa päev, 9. mai on tänavu ühtlasi emadepäev ja sel puhul täitub Tallinnas Vabaduse väljak Euroopa Liidu ja Eesti lipu värvides lillevaibaga.

Keskpäeval kõlab Tallinna Jaani kiriku torni kellamängus Euroopa hümn – Ludwig van Beethoveni „Ood rõõmule“. Kellamängu saatel avavad Vabaduse väljaku lillevaiba Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, kes seejärel suunduvad orienteerumismängule.

Orienteerumismängu saab mängida nutiseadme rakenduse abil. Mängu eesmärk on kõndida läbi kõik kaardil näidatud sihtkohad ehk kontrollpunktid ja koguda neist punkte küsimustele õigesti vastates.

Lillevaiba moodustavad potililled kingitakse veel samal päeval naistele, kes on tööl kriisi ajal suure koormusega töökohtades, nagu haiglad, päästekeskused, koolid ja lasteaiad, paljud neist ka emadepäeval.

Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks. Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühendaks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas.