Avaleht Eesti elu Eesti saadab Sloveenia piirile appi politseiüksuse
Eesti saadab Sloveenia piirile appi politseiüksuse

Eesti saadab Sloveenia piirile appi politseiüksuse

8. mail saadab politseiamet Sloveeniasse politseiüksuse Estpol4, et aidata Sloveenia politseil rändesurve alla sattunud piiri paremini valvata.

Sloveenia siseminister pöördus 17. detsembril 2020 Euroopa Liidu liikmesriikide poole abipalvega saata kevadel appi meeskonnad, kelle oskusteks on piiride tugevdatud valvamine.

Rahvusvahelise koostöö büroo juht Reet Zeisig rääkis, et vastuseks Sloveenia abipalvele saadetakse siseministri heakskiidul alates homsest Sloveeniasse esimene meeskond. „Kokku saadetakse Sloveeniasse kuni neli viieliikmelist roteeruvat meeskonda, kelle ülesandeks saab Sloveenia ja Horvaatia piiriala lähistel Novo Mesto regioonis maismaapatrullides osalemine,“ rääkis Zeisig. Ühe rotatsiooni pikkuseks on planeeritud üks kuu. Esimesse meeskonda kuuluvad politseiametnikud Lõuna, Ida ja Põhja prefektuurist.

„Eesti abistas Sloveeniat 2015.-2016. aastatel ja oleme seda valmis tegema ka nüüd. Koostöö rahvusvahelises keskkonnas suurendab ka meie valmisolekut paremaks toimetulekuks keerulistes olukordades. Teisi abistades loome kindluse, et sarnase vajaduse tekkimisel on meil liitlased, kes ka meid raskel ajal võimalusel toetavad,” selgitas rahvusvahelise büroo juht. Lisandväärtusena annab töö rahvusvahelises keskkonnas võimaluse teenistujatel omandada väärtuslikku töökogemust.

Eesti politseinikud tagavad Sloveenias korda kohaliku politsei juhtimisel, kuid Eesti politsei vormis ning oma teenistusrelvade ja erivahenditega.

Praeguse seisuga on Sloveeniale appi minemas ka Läti, Leedu, Ungari, Poola ja Rumeenia.