1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Euroopa Saunamaratoni kroonika kirjutamise konkurss on avatud
Euroopa Saunamaratoni kroonika kirjutamise konkurss on avatud

Euroopa Saunamaratoni kroonika kirjutamise konkurss on avatud

Selle aasta veebruaris toimus XII Euroopa Saunamaraton Otepääl. Otepää vald koostöös Eesti Rahva Muuseumiga korraldab Euroopa Saunamaratoni kroonika kirjutamise konkursi. Konkurss kestab kuni 1. aprillini 2023.

Kroonika kirjutamisekonkursile on võimalik saata vahvaid mälestusi Euroopa Saunamaratonist läbi aegade. Lisada võib ka põnevaid ja huvitavaid fotosid. Kes soovib, et nende lood säiliksid Eesti Rahva Muuseumis ka järeltulevatele põlvedele, neil tuleb mälestuslugudele lisaks saata ka vastavasisuline nõusolek, mis on leitav Otepää valla kodulehelt.

Saata võib naljakaid juhtumisi sündmuselt kui ka kirjeldusi, mis saunamaratoni ajal juhtus ja kuidas meeskonna jaoks sündmus kulges. Võib kirjutada nii luuletuse kui ka jutustuse.

Saunamaratoni korraldajatest koosnev žürii valib välja parima töö. Töö võitja saab priipääsme järgmise aasta Saunamaratonile. Žüriil on õigus ka välja anda eriauhindu.

„Euroopa Saunamaratoni on korraldatud juba 12 aastat ja selle aja jooksul on nii mõndagi juhtunud. Kuna see aasta on Eestis kuulutatud sauna-aastaks, siis olekski paslik koguda mälestusi ja lugusid, mis hiljem jäävad Eesti Rahva Muuseumi vahendusel ka järeltulevatele põlvedele lugemiseks,“ ütles Euroopa Saunamaratoni peakorraldaja, Otepää Vallavalitsuse spordinõunik Ago Arro.

Valiku laekunud töödest avaldatakse Otepää valla veebilehel ja Euroopa Saunamaraton Otepääl sotsiaalmeedias.

NB!

  • Iga autor võib esitada ühe või mitu lugu.
  • Konkursil puudub vanusepiirang.
  • Laekunud tööde hulgast valib žürii välja ühe parima ning lisaks antakse eriauhindu.
  • Ära unusta oma töö juurde lisada enda nime, vanust ning kontaktandmeid!
  • Iga autor võib esitada ka kuni 3 fotot. Fotodele palume märkida pildistamise aeg, koht, inimeste nimed ja fotograafi nimi.
  • Töid saab konkursile edastada kuni 1.aprillini 2023 e-postile: saun@otepaa.ee märgusõnaga „Euroopa Saunamaraton Otepääl“.
Head Uudised GoodNews