1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. EVEA kutsub üles kõiki ettevõtjaid ja Eesti inimesi tegema otseannetusi Ukraina armee fondi, sest kõige olulisem on tõrjuda sõjaline sissetung
EVEA kutsub üles kõiki ettevõtjaid ja Eesti inimesi tegema otseannetusi Ukraina armee fondi, sest kõige olulisem on tõrjuda sõjaline sissetung

EVEA kutsub üles kõiki ettevõtjaid ja Eesti inimesi tegema otseannetusi Ukraina armee fondi, sest kõige olulisem on tõrjuda sõjaline sissetung

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon – EVEA pöördub kõigi Eesti ettevõtjate ja nende liitude poole üleskutsega toetama kõigi endale jõukohaste vahenditega Ukraina rahvast ja Ukraina kaitseväge nende kangelaslikus võitluses  oma riigi püsimajäämise eest.

Nagu kirjutas Facebookis ettevõtja ja EVEA liige Kajar Lember:  “Tänased Kiievi kaitsjad on kogu vaba maailma kaitsjad ja vaba maailm peab neile täna appi minema, kui tahetakse ka homme vaba maailm olla!”

„Mitmed ettevõtjad on juba väljendanud soovi aidata Ukrainat nii rahaliselt kui kaupade ja teenustega, on aga vaja saavutada mastaabiefekti ning seda – väga kiiresti. Mõistame, et meie riigi võimalused on üsna tagasihoidlikud, kuid erasektori ja Eesti inimeste abil saame Eesti poolt antavat abi mitmekordistada,“  ütleb EVEA president Heiki Rits. Olles suhelnud kolleegidega ja sõpradega Ukraina ettevõtlusorganisatsioonidest ja uurinud, millist abi Ukrainas täna on kõige rohkem vaja, toob EVEA  need peamised soovid hetkeseisuga:

  1. Rahalised annetused Ukraina armee fondi sõjatehnika ja laskemoona ostmiseks.
  2. Abi võitluses Venemaa propaganda valedega läbi sotsiaalmeedia. Kui Facebook Venemaal blokeeritakse, kasutage WhatsApp, Viber ja muud, mis veel töötab.  Aga abiks on ka lihtsalt rääkimine oma tuttavatega Venemaal ja venelastega kõikjal üle maalima ning neile internetilinkide saatmine videote ja muu infoga tegelikust olukorrast Ukrainas.
  3. Toidumoona saatmine Ukraina kaitseväele.
  4. Toidu– ja muu humanitaarabi pakkumine põgenikele.
  5. Põgenike vastuvõtmine, majutamine ja neile töö pakkumine meie riigis.

Esimesed 2 punkti on kõige suurema tähtsusega, sest aitavad võidelda nii lahinguväljal kui ka infosõjas.

EVEA kutsub üles kõiki ettevõtjaid ja Eesti inimesi tegema otseannetusi Ukraina armee fondi, sest kõige olulisem on tõrjuda sõjaline sissetung, siis lahenevad ka muud probleemid. Kuna tegu on Ukraina Keskpanga erikontoga, on annetuste sihtotstarbeline kasutamine kindel.

Ülekandeks vajalik info on siin: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi.

Lisaks kutsub EVEA ettevõtjaid annetama organisatsioonidele, kes tegeleb konfliktiohvrite abistamisega, nendeks on:

  • Rahvusvahelise Punase Risti Komitee: https://redcross.ee/anneta/ukraina, oodatud on nii rahalised annetused, kui esmavajalikud asjad: kõikvõimalikud hügieenitarbed, voodipesu, padjad, tekid ja magamiskotid. Neid kogub heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik Tallinnas Mustamäel, Kadaka tee 54.
  • Kolm Eesti vabaühendust (Eesti Pagulasabi, Mondo ja Ukraina Kultuurikeskus), mis toetavad Ukrainas elavaid abivajajaid ja põgenikke. Kampaania leht on: http://www.ukrainaheaks.ee/

Olukord muutub pidevalt ja tegemist on nii sõjalise kui humanitaarkatastroofiga. EVEA on kontaktis oma kolleegidega Ukrainas ja info vajaduste kohta on täiendamisel. Hetkel koordineerib abi Ukrainale Eesti välisministeerium.

Head Uudised GoodNews