1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Festivaliorkestri plaat „Kratt“ jõudis Eestis müügile
Festivaliorkestri plaat „Kratt“ jõudis Eestis müügile

Festivaliorkestri plaat „Kratt“ jõudis Eestis müügile

Eilsest on Eestis müügil plaat „Kratt“, millel Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi esitavad Eduard Tubina ning Lutosławski ja Bacewiczi loomingut kontsertsalvestusena.

Plaat sisaldab valikut kahel viimasel Pärnu muusikafestivalil kõlanud teostest: Eduard Tubina süit balletist „Kratt“ ja Tubina „Muusika keelpillidele“ on salvestatud Eesti Festivaliorkestri esituses Pärnus 2021. aastal. Tubina kaasaegsete Poola heliloojate Witold Lutosławski „Musique funèbre” ja Grażyna Bacewiczi “Kontsert keelpilliorkestrile” teosed on mõlemad 2022. aasta festivali helisalvestused.

Plaat tõstab esile kahe rahvuse ajalugu 20. sajandi okupatsioonide tagajärjel, mille tulemusel kujunesid välja tugevad muusikalised sidemed.

Kratt CD kaas

„Kratt“ on Eesti Festivaliorkestri ja Paavo Järvi neljas koostöö plaadifirmaga Alpha Classics, mis on üks juhtivaid sõltumatuid klassikalise muusika väljaandjaid maailmas. Eelnevalt samas koostöös välja antud plaat „Eesti esiettekanded“ (2022) Tõnu Kõrvitsa, Ülo Kriguli, Helena Tulve, Tauno Aintsi ja Lepo Sumera loominguga, mis sai Eesti Aasta Klassikaalbumi tiitli; Erkki-Sven Tüüri 60. sünnipäevale pühendatud „Mythos“ (2019), mis pälvis Diapason d’Or auhinna nüüdismuusika kategoorias, ning Eesti Festivaliorkestri esimesel plaadil kõlab Šostakovitši sümfoonia nr 6 ja Sinfonietta (2018).

Head Uudised GoodNews