Home Poliitika FOTOD I Väliskomisjon Washingtonis: julgeolekuabi Balti riikidele peab püsima vähemalt samal tasemel
FOTOD I Väliskomisjon Washingtonis: julgeolekuabi Balti riikidele peab püsima vähemalt samal tasemel

FOTOD I Väliskomisjon Washingtonis: julgeolekuabi Balti riikidele peab püsima vähemalt samal tasemel

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus Washingtonis Ameerika Ühendriikide Senati ja Esindajatekoja liikmetega, kellega kõneldi Balti riikide julgeoleku tugevdamisest ning võimalustest, kuidas hoida ära julgeolekukriisi süvenemist meie regioonis.

Väliskomisjoni delegatsioon Eesti alalise esindajaga ÜRO juures Sven Jürgensoniga

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul ei oleks saanud olla visiidiks paremat aega kui praegu, mil nii Ameerika Ühendriikide Senatis kui ka Esindajatekojas käivad arutelud järgmise aasta kaitse-eelarve üle. Ühe keskse teemana kõneldi kohtumistel seega Balti Julgeolekuinitsiatiivi eelarvepaketist ehk kaitseabist Balti riikidele.

Väliskomisjoni delegatsioon ÜRO Julgeolekunõukogus

Mihkelson rõhutas, et äärmiselt oluline on initsiatiivi vähemalt samal määral jätkumine või toetuse kasvamine, mis aitaks täita võtmelünkasid meie kaitseplaneerimises.

Väliskomisjoni delegatsiooni kohtumine Esindajatekoja relvajõududekomisjoni liikme Liz Cheneyga

Samuti tõstis Mihkelson esile viimaseid arenguid Ukraina piirialadel. „Hetkel on äärmiselt oluline näidata NATO liitlaste ühtsust – seisame Ukraina selja taga ning oleme valmis ukrainlasi aitama reaalse kaitsevõimekusega,“ sõnas väliskomisjoni esimees. „Olukord seoses Venemaa võimaliku sõjalise tegevuse laienemisega Ukraina vastu on vaieldamatult kriitiline. Rünnak Ukraina pihta on aga rünnak meie kõigi, demokraatlike riikide pihta,“ lisas ta.

Väliskomisjoni delegatsioon ning ÜRO peaassamblee president Abdulla Shahid

Komisjoni liikme Indrek Saare sõnul andis visiit kinnitust sellest, et murettekitavad julgeolekuarengud meie regioonis panevad muretsema ka Eesti kõige olulisemat liitlast Ameerika Ühendriike. „Kohtumised kinnitasid, et meie mure on jagatud ning ameeriklased mõistavad kaitseabi olulisust Eestile ja teistele Balti riikidele,“ rääkis ta. Samuti oli Saare sõnul arutelude keskmes see, kuidas järgmisel aastal väärikalt tähistada 100 aasta möödumist diplomaatiliste suhete loomisest Ameerika Ühendriikide ja Balti riikide vahel.

Väliskomisjoni delegatsioon ÜRO Julgeolekunõukogus

Väliskomisjoni delegatsiooni kuulusid esimees Marko Mihkelson ning komisjoni liikmed Indrek Saar, Maria Jufereva-Skuratovski ja Raivo Tamm.