Avaleht Eesti elu FOTOD! Tagametsas lõpeb täna skautide suvelaager
FOTOD! Tagametsas lõpeb täna skautide suvelaager

FOTOD! Tagametsas lõpeb täna skautide suvelaager

Täna lõpeb Tagametsas üle-eestiline skaudilaager „Ma saan hakkama“.

Neli päeva kestnud laagrisse tuli kokku sadakond skauti üle Eesti. Laagri korraldajateks olid noored alates 17. eluaastast, moodustades läbilõike Eesti skaudiorganisatsiooni liikmeskonnast. Kaasatud olid nii eesti kui ka vene keelt rääkivad noored juhid ja ka nägemispuudega noored.

Laagris toimus kohaliku omavalitsuse simulatsioon, mille jooksul mängisid noored läbi ühe näitliku valla koalitsiooniloomise protsessi, kus pidid näidetena toodud valimislubaduste seast eelistused valima, otsustama, mida piiratud eelarve tingimustes ellu viia ja jõudma lõpuks koalitsioonikokkuleppeni. Näitlik poliitläbirääkimine oli noorte jaoks huvitav. Kõik noored lõid selles aktiivselt arvamusi esitades ja neid kaitstes kaasa, tõdesid seda korraldanud Roger Tibar ja Mikk Tarros Eesti Noorteühenduste Liidu juhatusest.

Kolmandal päeval toimunud laagrimatka korraldasid noored endale ise. Iga salk valis ühiselt endale marsruudi ja korraldas ka tegevuspunktid, kujundades sellega matka seikluslikuks rännakuks Saarjõe maastikukaitsealal. Laagri juurde kuulus ka sportimist, võimalus oli kanuudega mööda Saarjõge sõita ja laagri kolmandal päeval joosti enda rõõmuks ja ka võidu nimel „Peaskaudi krossijooksul“.

Läbivalt laagri jooksul said noored end proovile panna mitmetes metsatarkustes, sealhulgas ehitada telkmantlist varjualust, kasutada köidiseid takistuste ületamiseks, filtreerida looduslikku vett ning ka söögikordade valmistamine etteantud toiduainetest oli noorte endi vastutada. Vaid paar üksikut vihmahoogu ei saanud kuidagi rikkuda Tallinnast Tartuni ja Narvast Pärnuni kokku tulnud skautide laagrielamust.

Laagrijuht Veeda Kala võttis laagri kokku: „Tõeliselt rõõmuvalmistav oli, et noored näitasid ise üles initsiatiivi ja pakkusid abi laagri korraldusmeeskonnale. Hea meel oli kuulda ka noortejuhtidelt, et neil pole nii rahulikku laagrit ammu olnud ning on hea meel näha noori iseseisvalt toimetamas ja kohusetundlikult vastutust võtmas.“

Eesti Skautide Ühing on 1200 liikmega üks suurimaid noorteorganisatsioone Eestis. Käesolevasse laagrisuvesse mahuvad lisaks kohalike üksuste laagritele veel näiteks osalus Balti riikide ühiselt korraldatud laagris Lätis ja osalus mitmekümnetuhande osalejaga skautide maailmalaagris Ameerika Ühendriikides.

Fotod: Ehar Kala