Avaleht Eesti elu G4S-i turvatöötaja päästis Pärnumaal magava mehe, kel kõrbes pliidil toit
G4S-i turvatöötaja päästis Pärnumaal magava mehe, kel kõrbes pliidil toit

G4S-i turvatöötaja päästis Pärnumaal magava mehe, kel kõrbes pliidil toit

G4S-i turvatöötaja päästis Pärnumaal Tori vallas mehe, kes oli alkoholijoobes süüa teinud ja siis magama jäänud. Toidukõrbemisest teavitas turvaettevõtte juhtimiskeskust suitsu- ja vinguandur Nublu, mille valjule häiresignaalile magav mees ise ei reageerinud.

Reedel, 19. veebruari õhtul kell 20.37 sai G4S-i juhtimiskeskus tulekahjuteate eramusse paigaldatud Nublu suitsu- ja vinguandurilt. Alarm tuli Tori vallast Tammiste külast. G4S-i töötaja helistas kliendile, kuid kõnele keegi ei vastanud. Õnneks võttis telefoni vastu nimekirjas järgmine kontaktisik, kes palus G4S-i patrulli olukorda kontrollima saata.

Sündmuskohale jõudnud turvatöötaja uksekoputusele keegi ei reageerinud, kuid maja aknast oli näha, et diivanil magab inimene ja tuba on tossu täis. Aknakoputuse peale ärkas mees üles, köhis kõvasti ja avas siis turvatöötajale ukse. Selgus, et majaelanik oli süüa teinud ja ise magama jäänud. Toit läks pliidil kõrbema ja ajas toad tossu täis.

Turvatöötaja saatis mehe õue värske õhu kätte, võttis pliidilt kõrbenud toidu ja viis selle välja ning tuulutas toad.

Majas olnud mees tunnistas turvatöötajale, et oli alkoholi tarvitanud ja ei mäletanud söögitegemisest midagi. Ta oli turvatöötajale väga tänulik, et tuleohtu märgati, kohe reageeriti ja appi tuldi.

Turvatöötaja kutsus kohale ka kiirabi ja päästjad. Meedikud vaatasid mehe üle ja lubasid tal koju jääda. Päästjad kontrollisid tuleohutuse mõttes igaks juhuks toad üle.

See oli tänavu juba kolmas G4S-i töötajate päästetud mees, kes unustas toidu pliidile kõrbema ja jäi nii sügavasse unne, et ei kuulnud isegi suitsu- ja vinguanduri valju alarmi. Õnneks kasutati Nublu andurit, mis saatis signaali ka G4S-i juhtimiskeskusesse, kust saadeti appi turvatöötaja, kes meeste elud sedasi päästis.