Avaleht Eesti elu SÕNAPUSLE KESET VÄLJAKUT I Vabariigi aastapäeval võib Tartus Eestile häid soove saata
SÕNAPUSLE KESET VÄLJAKUT I Vabariigi aastapäeval võib Tartus Eestile häid soove saata

SÕNAPUSLE KESET VÄLJAKUT I Vabariigi aastapäeval võib Tartus Eestile häid soove saata

24. veebruaril saab Tartu Raekoja platsil sõnapuslet mängides Eestile häid soove läkitada ja kahe põneva fototehnoloogia kaasabil toredat talvepäeva jäädvustada.

Ajavahemikus kella 10–17 saavad soovijad sõnapuslet mängides kokku panna oma head soovid, tervitused ja soovitused 103-aastaseks saavale sünnipäevalapsele. Tartu Raekoja platsil on ootamas kaks täpselt samasugust komplekti sõnu ja kirjavahemärke, mis abil peaks olema võimalik nii mõnigi sõnum Eestile ära sõnastada (ja seda mitte alati kõige tõsisemas võtmes).

Kõik võivad sõnapuslest tekkivad sõnumid ise üles pildistada, kuid Tartu 2024 maamärgi juurde on valmis seatud ka kümnest samaaegselt pildistavast fotokaamerast koosnev Freeze Photobooth ehk Külmutatud Fotokambri lahendus, mille abil valmib väga lühike liikuv pilt ehk minivideojäädvustus. Soovijad saavad klipi endale ka meilile saata.

Õhtuhämaruses (kella 18–21) kirjutatakse aga Eesti sünnipäeva puhul valgusmaalingu (Light Painting) tehnoloogiat kasutades õhku juba varem valmis sõnastatud head soovid ning ka koos nende sõnumitega on tehnikute abiga võimalik end 24. veebruaril fotodele jäädvustada.

Sõnapusle mängimise, fotojäädvustuste tegemise ja uisutamise taustaks kõlab terve päeva isamaaline muusika ja põlevad lõkketuled.

Raekoja platsile tulijatel palutakse hoida turvalist vahemaad ja kanda tegevustes osaledes ka välitingimustes maski. Sel aastal jäävad Tartus vabariigi aastapäeval ära mitmed traditsioonilised rahvarohked üritused. Koroonaviiruse leviku tõttu ei toimu pidulikku kontsertaktust, lipu austamise üritust Tähetorni juures ega rahvapidu Raekoja platsil.