1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. GALERII I Eile avati Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone ja linnaväljak
GALERII I Eile avati Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone ja linnaväljak

GALERII I Eile avati Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone ja linnaväljak

ile avati Ülemiste linnakus uhiuus 12-korruseline büroohoone (Lõõtsa 1a), mis kannab tuntud Eesti keemiku Viktor Palmi nime, ning selle kõrval asuv Viktori väljak. Moodsa büroohoone, selle juurde kuuluva parkimismaja ning linnaväljaku ehitusmaksumus on kokku 25 miljonit eurot.

Avamistseremoonia käigus jalutas 13. korruse kõrgusel ja 107 meetrit pikal slackline’il tundud köielkõndija Jaan Roose, kes sealt efektselt piduliku lindiga alla laskus.

„Ülemiste linnak on hea näide, kuidas on arendatud tänapäevane ettevõtete vajadustele vastav ja samal ajal inimsõbralik ning roheline linnakeskkond. Iga lisanduv keskkonnasäästlik ja energiatõhus hoone viib meid lähemale süsinikneutraalsele majandamisele ja aitab kaasa Tallinna muutumisel roheliseks pealinnaks,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

„Palmi maja koos sinna juurde kuuluva parkimismaja ning linnaväljakuga on meie viimaste aastate suurim projekt, kuhu oleme panustanud väga palju – see on ühtlasi ka järgmise suure arenguetapi esimene samm,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Äsja sai see hoone ka LEED Platinum sertifikaadi, mis tähendab, et hoone on ülimalt keskkonnasäästlik ning selle haldamine on väga tõhus.“

Uue büroohoonega lisandus linnakusse 10 800 ruutmeetrit modernset töökeskkonda, mille arhitektuurilahendusele autoriks on KOKO arhitektid ning ehitajaks Oma Ehitaja AS. Tuleval aastal lisandu istumisalaga väljakule ka purskkaev ning seal hakatakse läbi viima erinevaid üritusi.

Kokku on Technopolis Ülemiste hallata hetkel ca 93 000 m2 äripinda, millega ettevõte hoiab Tallinnas turuliidri positsiooni. Ülemiste City edasine kasvamine annab lootust, et sellest kujuneb tulevikus Tallinna linnas täiesti eraldiseisev linnaosa.

Uus büroohoone ja selle kõrval asuv parkimismaja on ühendatud omavahel galeriiga ning lisaks enam kui 520 auto parkimiskohale on seal ka jalgrattaparkla.

Vaata galeriid!

Head Uudised GoodNews