Avaleht Eesti elu Haapsalu, Kärdla ja Kuressaare politseijaoskondadesse jõudsid elektrilised tõukerattad
Haapsalu, Kärdla ja Kuressaare politseijaoskondadesse jõudsid elektrilised tõukerattad

Haapsalu, Kärdla ja Kuressaare politseijaoskondadesse jõudsid elektrilised tõukerattad

Sarnaselt Pärnule hakkavad ka Haapsalu, Kärdla ja Kuressaare politseinikud patrullima tõukeratastel.

Elektrilised tõukerattad jõudsid Haapsallu paar nädalat tagasi ning Kärdlasse ja Kuressaarde eelmisel nädalal. Kui Haapsalus võib linnapildis juba tõukeratastel liikuvad politseinikke kohata, siis Kuressaares testiti uusi töövahendeid sellel teisipäeval. Kärdla politseijaoskond plaanib elektritõukerattad kasutusele võtta augusti kolmandal nädalal. Hetkel koolitatakse ametnikke ja testitakse uusi töövahendeid.

Haapsalus on uusi töövahendeid kasutatud juba paar nädalat ja nendega ollakse väga rahul. „Võrreldes jalgsipatrulliga on tõukeratastega võimalik läbida kiiremini suuremaid vahemaid ja vajadusel jõuda kiiresti abivajajateni. Samuti on võimalik tõukeratastega liikuda kergliiklusteel ja pääseda mõnda kohta paremini ligi kui autoga – parkidesse või ranna ja veekogude äärde,” rääkis Haapsalu patrullitalituse juht Meelis Laurmann.

Kuressaare patrullitalituse juht Matis Sikk selgitas, et tõukeratastel patrullimine sõltub ilmastikuoludest. „Kasutame tõukerattaid vaid kuivade ja ilusate ilmadega, sest vihmaga on teekattel oht libiseda ja see muudab teedel liiklemise ebaturvaliseks,“ rääkis Sikk. Tõukerattapatrulli planeeritakse kasutada iganädalaselt. “Elektrilise tõukerattaga liigeldes saavad politseinikud inimestega vahetumalt suhelda ning tagada avaliku korra täitmist ja kergliiklusreeglite järgimist rannapiirkonnas, kesklinnas ja linnapargis,” lisas ta.

Kärdla politseijaoskond alles testib elektritõukerattaid. Politseinikud on jõudnud teha juba mõned proovisõidud ja õige pea võib neid linnatänavatel näha. “Oleme väga põnevil uutest töövahenditest ja ootame väga esimest patrullvahetust augusti teises pooles,” sõnas Kärdla politseijaoskonna juhtivpolitseinik Gea Salumaa.

Iga jaoskond sai kaks uut töövahendit.